Ula

Ula; Muğla’ya bağlı bir ilçedir. Ula ilçesi Muğla il merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Temiz bir havaya sahip Ula ilçesi huzurlu ve sakin yapısı ile dikkat çekmektedir. Ula ilçesinde gezilecek tarihi ve turistlik yerler şunlardır:

Ula Evleri: Önemli bir turizm merkezi olan Ula tarihi evleri ile dikkat çekmektedir. Ula ilçesinin ara sokaklarında bulunan Ula evleri ahşap işçiliği ve tarihi mimarisi ile görülmesi gereken yerlerdendir. Ula evleri içinde en dikkat çeken Nail Çakırhan Evidir. Akaya bölgesinde bulunan Nail Çakırhan Evi Nail Çakırhan isminde bir şahsa aittir. Ula mimarisine uygun olarak yapılan bu ev ilçenin en gözde evlerindendir.

Gökova Körfezi: Kerme Körfezi olarak da anılan Gökova Körfezi Ege Bölgesi kıyılarında yer alan bir körfezidir. Muğla- Marmaris karayolu üzerinde bulunan Gökova Körfezi muhteşem bir manzaraya sahiptir. Çam ağaçlarının gölgesinde kalan cennet gibi bir yer olan Gökova Körfezi turkuaz renkli denizi ve yeşil çevresi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Ayrıca Gökova’da bulunan Sakatepe’de Gökova Körfezinin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Gökova Körfezi Nerede Nasıl Gidilir

Akyaka: Ula ilçesine bağlı olan Akyaka deniz kıyısında bulunan önemli bir tatil beldesidir.Ormanlar ile kaplı Akyaka Beldesi yeşil tabiatı ve ahşap evleri ile dikkat çekmektedir. Uzun süreli tatil düşünenler için Akyaka’da çok sayıda otel ve ahşap evlerden oluşan konaklama imkanları bulunmaktadır. Mavi bayrak ödülünü alan Akyaka Halk Plajı bu beldede bulunmaktadır. Ayrıca Akyaka beldesine 3 km uzaklıkta Çınar Plajı da bulunmaktadır. Deniz ve yeşilin yeri olan Akyaka’da çok sayıda orman bulunmaktadır. Akyaka’da bulunan çam ormanlarında kamp ve piknik alanları bulunmaktadır.

Akyaka Haritası
Akyaka Nasıl Gidilir
Akyaka Nerede Hangi Şehirde
Akyaka

Sedir Adası: Ula ilçesinde bulunan Sedir Adasına Çamlı İskelesinde kalkan tekneler ile ulaşabilirsiniz.Sedir Adasında Kedrai Antik Kentinden kalma tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Sedir Adası tarihi kalıntıları dışında Cleopatra Plajı ile de dikkat çekmektedir. Altın sarısı kumsalları ve masmavi denizi ile tatilcilerin gözde yerlerinden olan Cleopatra Plajı harika bir güzelliğe sahiptir.Güzel bir tatil için Ula ilçesini tercih edebilir ve muhteşem güzelliğe sahip Sedir Adasına günübirlik gezi yapabilirsiniz.

Sedir Adası Antik Tiyatro
Sedir Adası Haritası
Sedir Adası
Ula Evleri
Ula Hangi Şehirde
Ula Haritası
Ula

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here