Serdivan Planetaryum (Gezegen Evi) Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Sakarya ili, Serdivan ilçe sınırında bulunan Serdivan Planetaryum veya diğer adıyla Gezegen Evi, özellikle çocuklara uzay hakkında bilgi verirken aynı zamanda eğlendirme amacı ile yapılmıştır.

Serdivan Planetaryum(Gezegen Evi)

İlk önce Planetaryum nedir o soruya cevap verelim. Planetaryum, Türkçede Yıldız evi veya Gezegen Evi olarak bilinir. İçerisinde uzay ve gökyüzünü kocaman bir ekrandan izleyebileceğiniz bu harika yere mutlaka gelmelisiniz. Burada uzay hakkında bilgi sahibi olurken öte taraftan eğlenebiliyorsunuz. Kısaca eğlenerek öğreniyorsunuz. Özellikle aileler çocuklarla birlikte gelmelidir.  Özellikle Sakarya ve çevresinde bulunan okullarda okuyan çocukların öğretmenler eşliğinde burayı ziyaret etmelerini öneririm.

Serdivan Planetaryum Nerede?

Serdivan Planetaryum ya da diğer ismiyle Gezegen Evi, Sakarya’nın Serdivan ilçesine bağlı Arabacıalanı Mahallesinde bulunur.

Serdivan Planetaryum Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Ya da Sakarya Kent merkezden Serdivan ilçesine gelen otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Serdivan Planetaryum Ziyaret Saatleri

Gezegenlerin, yıldızların ve ayın tanıtıldığı Planetaryum, haftanın her günü sabah eğitim kurumlarına öğleden sonra saat 18:00’a kadar vatandaşa hizmet vermektedir.

Serdivan Planetaryum Giriş Ücreti

Serdivan Planetaryum ya da diğer diğer ismiyle Gezegen Evi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here