gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sevilla Gece Hayatı ve gece eğlencesi çok renkli ve hareketli olmaktadır. İspanya’da Flamenko dansı denilince akla ilk olarak bu şehir gelmektedir. Bu dans ve gösterilerin yapıldığı çok sayıda mekan bulunur. Şehirde ayrıca yıllın her döneminde festival, Canlı etkinlikler ve kutlamalar yapılır. Bu şehirde yılın her mevsiminde gece hayatı zirvede olmaktadır.

Sevilla bilindiği üzere İspanya’nın özerk bölgesi  Endülüs’ün başkentidir. Bu şehir liman bir şehir olup her yıl dünyanın birçok yerinde buraya çok sayıda turist gelmektedir. Yine şehirde çok büyük bir üniversite bulunmaktadır. Bunları hepsi topladığınızda önünüze parlak ve renkli bir gece hayatı çıkmaktadır. Şehirde özellikle Santa Cruz Bölgesinde çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar devam eder. Yine yukarıdan da bahsettiğimiz Flamenko dansın merkezi bu şehirdir. Bu dans ve gösterilere şehirde büyük ilgi vardır. Bunun için çok sayıda mekan bulunur. Kısaca buraya gelen biri gündüz başka bir güzellikle tanışırken gece de daha farklı ve renkli bir gece hayatıyla tanışır. Burada harika geceler yaşayacağınızdan eminim. Yeter ki istekli olup eğlenmeyi bilin. Her türden eğlence mekanı mevcuttur. Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanlarını  listeleyip hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Buraya yolunuz düşerse bu gece mekanlarından birine takılabilirsiniz. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşın.

SEVİLLA GECE HAYATI VE GECE KULÜPLERİ

 Las Columnas

Barrio de Santa Cruz bölgesinde bulunur. Bu bölgedeki en popüler bardır. Buraya gelenler harika bir müzik eşliğinde güzel bir gece geçirebilir.

Adres: Alameda de Hércules, 19, 41002 Sevilla, İspanya

Telefon: +34 954 38 81 06

Sopa de Ganso

Canlı müzik ve harika içkilerle eğlence aramak isteyenlerin adresidir. Buraya gelenler memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

Adres: Calle Pérez Galdós, 8, 41004 Sevilla, İspanya
Telefon: +34 954 21 25 26

La Carboneria

Şehrin en gözde mekanlarından biridir. Buraya gelirseniz Flamenko  dansı izleyebilir. Harika müzik eşliğinde dans edebilir. Güze bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Calle Levíes, 18, 41004 Sevilla, İspanya

Discoteca Boss

Şehrin en güzel discolarından biridir. Burada canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Adres: Calle Fortaleza, 13, 41010 Sevilla, İspanya

Antique Theatro

Özellikle gençlerin yoğun olduğu bu mekanda birçok İspanyol ünlüsü ile karşılaşabilirsiniz. Genelde bu mekan biraz pahalı olup eğlence de zirvelerde olmaktadır.

Adres: Matemáticos Rey Pastor y Castro, 41092 Sevilla, İspanya
Telefon: +34 954 46 22 07

La Taberna

Flamenko barları arasında bulunur. Buraya gidip harika Flamenko dansı izleyip harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Calle Gamazo, 6, 41001 Sevilla, İspanya
Telefon: +34 954 22 11 28

Casa Anselma

Flamenko barları arasında bulunur. Buraya gidip özel ve sıra dışı dans ve gösteriyi izleyip güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Calle Pagés del Corro, 49, 41010 Sevilla, İspanya
Telefon: +34 606 16 25 02

Café-Bar El Perro Andaluz

Bu mekan Flamenko barları içinde en popüler olanıdır. Buraya gidip harika ve sıra dışı gösteriler arasında güzel ve özel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Calle Bustos Tavera, 11, 41003 Sevilla, İspanya
Telefon: +34 625 27 00 35
Bunun dışında Sevilla şehrinde gece hayatı 4 mevsim boyunca renkli bir şekilde yaşadığını söyledik Yaz mevsiminde daha çok nehir kenarında bulunan bar teraslarında yaşanılır. Kış mevsiminde ise merkezde bulunan gece mekanlarında yaşanılır. Bu şehre yolunuz düşerse gece hayatını yaşayıp Flamenko gösterileri izlemeden ve şehirde yapılan boğa güreşlerini izlemeden bunun dışında şehirde bulunan tarihi yapıları ziyaret etmeden ve en önemlisi Mutfağında bulunan harika yemekleri tatmadan geri dönmeyiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here