gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Seyşeller Nerededir? – Seyşeller Cumhuriyeti Hint Okyanusu’nda bulunan 115 üzerinde adadan oluşan bir ada ülkesidir. Seyşeller Ülkesi Afrika’nın doğusunda Madagaskar’ın ise kuzeyin doğusunda yer almaktadır.

Seyşeller Nerededir?

Ülke 493 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ülke 92 ada ve adacık, mercan ve granit ada ve kayalıklardan oluşmaktadır. Seyşeller ülkesinin en büyük adası 142 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Mahe Adasıdır.

Göz at ;

  1. Victoria Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Seyşeller Adası Nerede, Nasıl Gidilir
  3. Seyşeller’de Gezilecek 10 Yer
  4. Seyşeller Nerede?
  5. Seyşellerin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Seyşeller Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülke 26 idari bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Victoria şehridir. Victoria şehri ülkenin en büyük ve turizm açısından en gelişmiş şehridir. Seyşeller ülkesinin resmi dilleri Fransızca ve İngilizcedir. Ülkenin para birimi Seyşeller rupisidir.

Ülke nüfusunun yüzde 76’sını Katolikler oluşturmaktadır. Geri kalan yüzdeliği ise Protestanlar, Hindular ve Müslümanlar oluşturmaktadır.

Seyşeller Ülkesi tipik bir tropik ada ülkesidir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Haziran ve Kasım ayları arasıdır. Seyşeller Ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Seyşeller ülkesinin başkenti Victoria şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here