gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Singapur Nerededir? – Singapur Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer alan yaklaşık 60 adacıktan oluşan bir ada ülkesidir. Hint Okyanusunda yer alan Singapur ülkesinin kuzeyinde Malezya, güneyinde Endonezya bulunmaktadır.

Singapur Nerededir?

Güneydoğu Asya bölgesinde yer alan Singapur ülkesinin yüzölçümü 719 kilometrekaredir. Singapur Afrika Bölgesi’nin en küçük ülkesi olmasına rağmen refah seviyesi en yüksek ülkedir. Ülkenin başkenti ile ülke aynı adı taşıyan Singapur şehridir. Singapur ülkesinin resmi dilleri İngilizce ve malayca dilleridir. Ülke genelinde bu iki dil dışında Mandarin, Tamil ve Çince Dilleri de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Singapur’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri

Ülkesinin para birimi Singapur Dolarıdır. Birçok etnik grubu içinde barındıran Singapur ülke nüfusunu halkın çoğu Çinli olduğu için Konfüçyüs, Budist, Hıristiyan ve Taoistler oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede az da olsa Müslümanlık dinine inananlar da bulunmaktadır. Ekvatordan 137 kilometre kadar uzaklıkta bulunan Singapur Ülkesi tropikal bir iklime sahiptir.

Singapur’da Gezilecek 10 Yer

Singapur ülke genelinde sıcaklıklar, nem ve yağışlar fazladır. Ülkeyi ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs ve Temmuz ayları arasıdır. Singapur 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Singapur ülkesine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here