Taksiyarhis Cunda Ayvalik Rahmi M. Koç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Taksiyarhis Cunda Ayvalik Rahmi M. Koç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Taksiyarhis Cunda Ayvalik Rahmi M. Koç Müzesi hakkında izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Taksiyarhis Cunda Ayvalik Rahmi M. Koç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti Ne Kadar sorularına cevap bulacağız.

Taksiyarhis Kilisesi, 1873 yıllında Alibey (Cunda) Adası Rum Ortodoks (Moschonese) cemaati tarafından inşa edilmiştir. Burası uzun yıllar kilise olarak hizmet vermiştir. 1927-1928 yılları arasında burası camiye çevrilmiştir. 1944 yıllında deprem sonucunda zarar görmüştür. 1976 yıllında koruma altına alınmıştır. 2011 yıllında restore edilmiş ve  31 Mayıs 2014 tarihinde Rahmi Koç Müzesi olarak hizmette açılmıştır.

İstanbul ve Ankara Müzeleri’nin bir benzeri olan Rahmi Koç Müzesinde çok sayıda oyuncak, buharlı modeller, bebek arabaları ve zaman ölçüm aletleri bulunur. Çok geniş yelpazeli bu müzeyi yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Buraya yolunuz düşerse bu müzeyi mutlaka ziyaret edin derim.

Taksiyarhis Rahmi M. Koç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Taksiyarhis Rahmi M. Koç Müzesi, Balıkesir’in Ayvalık ilçe sınırları içerisinde bulunan Cunda Adası üzerinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Ayvalık ilçesine ulaşmanız gerekir. Ayvalık ilçesinden yaklaşık 8 kilometre yol giderek ve Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsü’nden geçerek Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz.

Taksiyarhis Rahmi M. Koç Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ziyaret Gün ve Saatleri
  • 1 Ekim – 31 Mart 10:00 – 17:00
  • 1 Nisan – 30 Eylül 10:00 – 19:00
  • Pazartesi günleri kapalı
Bilet Fiyatı
  • Tam: 5 TL
  • Öğrenci: 2 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here