gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Tallin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Tallin bir Baltık ülkesi olan Estonya ülkesinin başkentidir. Tallin Baltık Denizinin Finlandiya Körfezi ile birleştiği noktada yer almaktadır.

Tallin Nerede

İsveç, Finlandiya ve Rusya’nın tam ortasında yer alan Tallin stratejik, tarihsel ve ekonomik anlamda büyük bir öneme sahiptir. Tallin kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler;

Göz at ;

  1. Estonya Gezilecek Yerler
  2. Estonya Nerede?
  3. Estonya’da Gezilecek 10 Yer
  4. Estonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Estonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Tallin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. Vilnius Katedral Meydanı

Tallinn’in en eski Ortodoks Kilisesi ve en gösterişli ibadethanesi olan Alexander Nevski Katedrali, 13. Yüzyıldan bu yana şehrin kalbinin attığı yer olan Pazar Yeri, 13. Yüzyıldan kalan Askeri Hisar’ın sağ kanadı üzerine 1167- 1773 yılları arasında Barok mimari tarzında inşa edilen Toompea Kalesi, Tallin Modern Sanat Galerisi, St Catherine Manastırı, Tombul Margaret Kulesi ve Denizcilik Müzesi, Kadriorg Sarayı, Estonya Açık Hava Müzesi, Tallin kentinin en önemli plajlarından biri olan Pirita ve Viimsi Açık Hava Müzesidir.

Tallin kentini ziyaret etmek için en uygun dönem temmuz ve ağustos aylarıdır. İstanbul’dan Tallin kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here