Tokatlı Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan Tokatlı Kanyonu, gezilip görülmesi gereken harika yerlerden biridir.

Safranbolu Tokatlı Kanyonu

Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu ilçemiz tarihi ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırmaktadır. Bu doğal güzelliklerinden biri de şüphesiz Tokatlı Kanyonu’dur.  Bir ucu Tokatlı Köyünde, diğer ucu ise Eski Çarşı’nın Gümüş Mahallesi’ne  dayanmaktadır. Yaklaşık 9 km uzunluğunda bulunan kanyonda huzur bulabileceğiniz birçok şey mevcuttur.(Yeşillik, dinlenme yeri, şelale, tarihi yapılar vb…) Ayrıca Kanyon girişinde harika bir kristal teras ve tarihi ince su kemeri bulunmaktadır. Bunları görmeden kanyona inmeyin. Kanyon içerisindeki güzelliklerin her anını ölümsüzleştirin.

Tokatlı Kanyonu Nerede?

Tokatlı Kanyonu, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Tokatlı köyünde bulunur. Ya da diğer bir deyişle Bir ucu Tokatlı Köyünde, diğer ucu ise Eski Çarşı’nın Gümüş Mahallesi’ne  dayanmaktadır.

Tokatlı Kanyonu Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Safranbolu ilçesine ulaşmak gerekir. Safranbolu İlçesi şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için Karabük otogarından kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. İlçe merkezine ulaştıktan sonra buraya tur otobüsleri, kiralık araç veya taksi tutup buraya ulaşabilirsiniz. Kanyonu gezmek için 2 saat gibi bir süre ayırmanız gerekir.

Tokatlı Kanyonu Giriş Ücreti

Tokatlı Kanyonu giriş ücreti 3 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here