Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi İstanbul

İstanbul/Trabya’da bulunan bu müze otomobil tutkunların akın ettiği bir yerdir. 1920-1970 yıllarında kullandığımız otomobilleri görmek istiyorsanız sizi muazzam müzemize bekliyoruz.

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi Nerede

Geçmişimize ait yaklaşık 50 yıllık otomobillerin sergilendiği bu müzede 60’ın üzerinde otomobil bulunmaktadır. 2000 yıllında hizmete açılan müze yerli ve yabancı birçok kişinin ziyaret mekânı olmaktadır.

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi..

Müze sadece otomobil ziyareti için değil özel gün organizasyonları(düğünler, yaş günü eğlenceleri vb.) ve toplantılar için de gelinebilir. Burada hem gezi hem de eğlence olarak kullanabilecek bir mekândır. Yolunuz düşerse mutlaka buraya uğrayın derim.  Burada geçmişte ne tür araçlar üretildiğini görebilme şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle arabalara merakınız varsa doğru yerdesiniz.

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

Adres : Nuripaşa Cad. No:81 Ferahevler, 80880 – Tarabya /İstanbul

Ziyaret gün saat ve ücreti: müze sadece cumartesi günü 11:00-18:00 saatleri arasında açık olmaktadır. giriş ücreti herkes için aynı olup 5 tl’dir.

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

Nasıl Gidilir? : Kadıköy’den İDO ile Sarıyer’e gelebilir, oradan da otobüslerle veya taksi ile 2 km sonra müzeye ulaşabilirsiniz.

Müzeye giden İETT otobüs hatları

41SF – SARIYER-F.S.MEHMET MAHALLESI

29F – FERAHEVLER-4.LEVENT METRO

29M2 – HACIOSMAN METRO-FERAHEVLER

29M1 – HACIOSMAN METRO-FERAHEVLER

29D – FERAHEVLER – KABATAS

42R – BAHÇEKÖY-RUMELIHISARÜSTÜ

 59RH – RUMELIHISARÜSTÜ-ISTINYE-HACIOSMAN METRO

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here