Uyku Vadisi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti & Konaklama İmkanları

Muğla ili, Milas ilçe sınırında bulunan Uyku Vadisi, Mağara, nehirleri, buz gibi şelale suyuyla tam bir doğa harikasıdır.

Milas Uyku Vadisi

Milas’ta serinliğin adresi olarak bilinen bu vadi, her yıl yaklaşık 20-30 bin kişi ziyaret etmektedir. Yakın tarihte Uyku Vadisi doğal park ilan edilerek turizme kazandırılmıştır. Vadi içerisinde yürüyüş yolları ve dinlenme alanları yapılmıştır. Buraya gelenler tur eşliğinde harika bir gezi yapmış oluyorlar. Son yıllarda daha çok yabancı turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gelip görenler bir daha gelmek istiyorlar. Vadi içerisinde harika mağara ve şelaleler bulunur. Uyku Vadisinde irili ufaklı yaklaşık 40 mağara bulunur. Bunların içinde en popüler olanı İncirliin Mağarasıdır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Uyku Vadisi Nerede?

Uyku Vadisi, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Gökçeler Köyün sınırlarında bulunur. Muğla iline 84 km, Milas ilçesine 15 km, Bodrum-Milas havaalanı 11 km, Bodrum ilçesine 40 km, Didim ilçesine 80 km uzaklıktadır.

Uyku Vadisi Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla iki şekilde ulaşmak mümkündür.

  • Milas-Bodrum Havalimanından Milas yönüne girdikten 100 metre sonra sağa dönüp Akyol ve Gökçeler Mahallelerinden geçerek ulaşabilirsiniz.
  • Diğer bir seçenek ise yine şahsi aracınızla  Milas-Bodrum karayolunun 6 kilometredeki Ağaçlıhöyük Mahallesi kavşağından sola dönülerek Ağaçlıhöyük ve Gökçeler Mahallelerin içinde geçip Alaçam Mahallesi  yolunu takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca Milas ilçe merkezinde kalkan  Gökçeler köyü dolmuşları gün içinde belirli saatlerde buraya yolcu taşımaktadır.

Uyku Vadisi Konaklama İmkanları

Burada bir tesis bulunmaktadır. Bu tesiste konaklama ihtiyacınız karşılayabilirsiniz. Tesiste 13 oda bulunmaktadır. Yine tesiste harika restoran ve cafe bulunur.

Uyku Vadisi Giriş Ücreti

Uyku Vadisi Giriş Ücreti 15 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here