Van'da Orta doğu Esintisi Şehrin kalbi Kapatılıyor
Van'da Orta doğu Esintisi Şehrin kalbi Kapatılıyor

Türkiye’nin en doğu kentlerinden birisi olan Van‘ın kalbi sayılabilecek yeri olan Cumhuriyet caddesi, iftardan sonra araç trafiğine kapatılıp vatandaşların kullanımına sunulması ilginç görüntüleri beraberinde getirdi.

Kapalı Cadde

Sadece Ramazan ayına has olan ve caddenin tamamının iftar sonrası kapatılması vatandaşları ve seyyar satıcıları sevindirirken, ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına da neden olmaktadır. Cadde boyunca yol ortasına serilen semaver çayları ile birlikte oluşan görüntü, sizi orta doğuda bir Beyrut caddesin deymiş gibi bir izlenim verebilir.

Semaver kültürünün yoğun olarak yaşatıldığı kentte aynı zamanda yiyecek içecek sektörü de bu şekilde can bulmuş durumda. Cumhuriyet caddesi ve ona bağlı diğer caddelerde de benzer durumların olması keyifli bir Ramazan ayı geçirmenize sebep olabilir.

Van’a dışarıdan gelen misafirler için oldukça renkli görüntülerin oluştuğu kentte, görüşlerini açıklayan Amerikalı bir turist kendisinin caddenin bu şekilde kapatılmasına çok şaşırdığını ifade ederek oldukça keyif aldığını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here