gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Vatikan City Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Vatikan kendisi ile aynı adı taşıyan Vatikan ülkesinin başkentidir. Aynı zamanda Vatikan Roma Katolik Kilisesinin merkezidir.

Vatikan City Nerede

İtalya’nın Roma şehrinde yaklaşık olarak 44 bin metrekare bir alana yayılmış devlet içinde bir devlet olan Vatikan’ın başkentliğini yapan Vatikan şehri Vatikan Tepesi üzerine kuruludur.

Göz at ;

  1. Vatikan City Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Vatikan’a Nasıl Gidilir, Ulaşım ve Vize
  3. Vatikan Nerede?
  4. Vatikan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Vatikan kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır: Vatikan’ın en ünlü yapılarından biri olan 1477 yılında yapılan Sistina Şapeli, 16. Yüzyılın başlarında Papa II. Julius tarafından kurulan dünyanın en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Vatikan Müzeleri, kubbesi ile Roma’nın siluetini oluşturan en büyük yapılardan biri olan Aziz Petrus Bazilikası, kentin simgelerinden biri olan Aziz Petrus Meydanı, 1973 yılından beridir hizmet veren Vatikan Tarihi Müzesi, Antik Mısır’a ait büyük bir koleksiyona ev sahipliği yapan Gregoryen Mısır Müzesi, Chiaramonti Müzesi ve Pio Clementine Müzesi. Ilıman bir iklime sahip olan Vatikan kentini ziyaret etmek için her mevsim uygundur.

Roma şehrinde yer alan Vatikan’a ulaşmak için Türkiye’den Roma’ya ulaşıp buradan Vatikan’a gidilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here