Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en büyük gösteri merkezi olan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi veya eski adıyla Mega Arena ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanı sıra Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçe sınırında bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, 2013 yıllında hizmette açılan dünyanın  belli başlı kültür-sanat merkezlerinden biridir.

704 m² alanlık sahnesiyle ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük sahnesine sahiptir. Bu merkezin 10.000 kapalı olmak üzere toplamda 35.000 seyirci kapasitesi bulunuyor. Burası çok sayıda müzik organizasyona ev sahipliği yapmaktadır.

Bu gösteri merkezi, 2015 Türkvizyon Şarkı Yarışması’na,  2015 ve 2016 yıllarında ise Rising Star isimli şarkı yarışmasına ev sahipliği yapmıştır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu gösteri merkezini ziyaret edin. Burada bir etkinliğe katılıp salonun havasını içinize çekin derim.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Halkalı Merkez Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları tek tek ele almak isterim. Şöyle ki;

  1. Size en yakın yerde Metrobüse binin. Yenibosna Durağında inip Üst geçitten Koçtaş tarafına inin. Burada geçen 79G otobüs hattına binip Aşura Meydanı durağında inip gösteri merkezine ulaşabilirsiniz.
  2. Buraya Bakırköy’den kalkan 98İ, Aksaray’dan hareket eden 89İ ve Zeytinburnu’ndan 79 G veya 89 M İETT otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here