Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap mahiyetinde bir yazı kaleme aldık. Bu yazı ışığında merak ettiğiniz sorular cevap bulacaktır.

İstanbul-Halkalı’da yer alan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, 2013 yıllında Küçükçekmece Belediyesi tarafından hizmette açılan önemli bir sanat merkezidir. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, ülkemizdeki amfi tiyatro konseptinde inşa edilen gösteri merkezleri arasındaki en büyüğü olarak bilinmektedir. Bu nedenle oldukça önemli ve popülerdir.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, yaklaşık 22,1 km² büyüklüğünde alan kaplamaktadır. Burada yıl boyunca birçok sanat gösterisi yapılmaktadır. 2015 yıllında  Türkvizyon Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapmıştır. Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmeniz tavsiye ederim.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nerede?

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Halkalı mahallesinde bulunan Fatih Caddesi Fulya Sokağı üzerinde bulunur. Ayrıca gösteri saatleri öğrenmek için (0212) 411 08 82 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Şimdi bu seçenekleri ayrı ayrı ele alalım. Şöyle ki;

  1. İETT ile ulaşmak isterseniz; Zeytinburnu’ndan kalkan  79 G veya 89 M numaralı otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  2. Metrobüsle ulaşmak isteyen ise;  Sefaköy ve Yenibosna metrobüs duraklarından inip buradan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Sefaköy Metrobüs durağından inerseniz parkın hemen yanında buraya giden minibüsler bulunur. Bu minibüsler aracılığıyla gösteri merkezine ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here