Yalova Termal Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Yalova ili, Termal ilçe sınırında bulunan Yalova Termal Kaplıcaları, Ülkemizde bulunan en popüler şifa kaynaklarından biridir.

Yalova Termal

Bu şifa kaynağında şifa bulmak isteyen yerli ve yabancıların uğrak yeridir. İlçemize gelen yabancıların çoğu bu kaplıcalar için gelmektedir. Kaplıcaları çok önemli olan ilçemizin turizm kenti olmasına da vesile olmuştur.

Göz at ;

 1. Termal Gezilecek Yerler
 2. Yalova Termal Otelleri ve Yalova Termal Otel Fiyatları
 3. Termal Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 4. Yalova Termal Kaplıcaları
 5. Yalova Gezilecek Yerler
 6. Yalova’da Gezilecek 10 Yer
 7. Yalova’nın İlçeleri
 8. Yalova Gece Hayatı
 9. Yalova Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 10. Yalova Termal Otelleri ve Yalova Termal Otel Fiyatları
 11. Yalova Otelleri ve Yalova Otel Fiyatları
 12. Sudüşen Şelalesi
 13. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 14. Yalova Atatürk Köşkü
 15. Çınarcık Gece Hayatı
 16. Çınarcık Otelleri ve Çınarcık Otel Fiyatları

Bu kaplıca suları cumhuriyet döneminde bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelmişti. Buraya ziyaret düzenleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu kaplıca sularına el atmıştır. O günden sonra kaplıca suları ülkemiz ve ilimiz için bir popüler şifa kaynağı olmuştur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Yalova Termal Kaplıcaları Nerede?

Yalova Termal Kaplıcaları, Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl merkezi’ne 12 km uzaklıkta yer alır.

Yalova Termal Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Termal ilçesine ulaşmak gerekir. Termal ilçe şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için Yalova merkez otogardan kalkan  servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca çevre il ve ilçelerden de buraya ulaşılabilir.

Yalova Termal Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Yalova’nın Termal ilçesinde pek çok konaklama yeri bulunmaktadır. İlçe merkezinde irili ufaklı birçok otel ve pansiyon bulunur. Otel ve pansiyon, ilçenin dört bir yanına dağılmış durumdadır. Buraya yolunuz düşerse bu otellerde konaklayabilirsiniz. Yalova Termal Otelleri ve Yalova Termal Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Yalova Termal Otelleri ve Yalova Termal Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here