PAYLAŞ
Yalova Termal Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Yalova ili, Termal ilçe sınırında bulunan Yalova Termal Kaplıcaları, Ülkemizde bulunan en popüler şifa kaynaklarından biridir.

Bu şifa kaynağında şifa bulmak isteyen yerli ve yabancıların uğrak yeridir. İlçemize gelen yabancıların çoğu bu kaplıcalar için gelmektedir. Kaplıcaları çok önemli olan ilçemizin turizm kenti olmasına da vesile olmuştur. Bu kaplıca suları cumhuriyet döneminde bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelmişti. Buraya ziyaret düzenleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu kaplıca sularına el atmıştır. O günden sonra kaplıca suları ülkemiz ve ilimiz için bir popüler şifa kaynağı olmuştur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Yalova Termal Kaplıcaları Nerede?

Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

Yalova Termal Kaplıcaları, Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesinde bulunur. Yalova İl merkezi’ne 12 km uzaklıkta yer alır.

Yalova Termal Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Termal ilçesine ulaşmak gerekir. Termal ilçe şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için Yalova merkez otogardan kalkan  servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca çevre il ve ilçelerden de buraya ulaşılabilir.

Yalova Termal Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Yalova’nın Termal ilçesinde pek çok konaklama yeri bulunmaktadır. İlçe merkezinde irili ufaklı birçok otel ve pansiyon bulunur. Otel ve pansiyon, ilçenin dört bir yanına dağılmış durumdadır. Buraya yolunuz düşerse bu otellerde konaklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz