PAYLAŞ
Çıralı Yanartaş Nerede, Nasıl Gidilir? & Giriş Ücreti

Antalya ili, Kemer ilçe sınırında bulunan Yanartaş, 230 metre yükseklikte yer alan sonsuz ateş olarak anılan tarihi ve turistik önemi olan doğal gaz kaynağıdır.

Çıralı Yanartaş

Buraya yolunuz düşerse mutlaka gelip uğrayın. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Buraya geldiğinizde Portakal bahçelerin içinde geçip bu tarihi ve turistik yere ulaşıyorsunuz. Sürekli yanan ateşi görüp efsanesini dinlediğinizde büyüleneceksiniz. Bu nedenle Olimpos’un Sönmeyen Ateşi tabiri kullanmaktadır. Ayrıca buraya çıktığınızda Kemer’in birçok noktası sizin ayaklarınızın altında olmaktadır. Burada oturup manzara izleyebilirsiniz. Özellikle fotoğraf çekmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.

Çıralı Yanartaş Nerede?

Yanartaş, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı köyü yakınlarında bulunur. Diğer bir deyişle Beydağları (Olympos) milli parkı içinde yer alıyor.

Çıralı Yanartaş Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı, Çıralı ve Olimpos’un tepelerinde 230 metre yükseklikte yer alır. Çıralı girişindeki köprüyü geçtikten sonra sol tarafa doğru pansiyonların ve portakal bahçelerinin olduğu alanı geçtikten sonraki yol, 3,5 km. sonra sizi Yanartaş’a götürür.

Çıralı Yanartaş Giriş Ücreti

Çıralı Yanartaş Giriş Ücreti 6 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here