Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular mevkiinde yapılan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi ile ilgili kısaca izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir ve Konaklama imkanları nelerdir. Sorularına cevap bulacağız.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı, Ulutaş Mahallesinde yer alan Yedikuyular Kayak Merkezi, 2018 yıllında ziyarette açılmıştır. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Buraya gelenler gönüllerince doyasıya kayak keyfi yaşamaktadır.

Kayak merkezi bünyesinde 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunuyor. Bu kayak merkezi, şehrin ve bölgenin tek kayak merkezi olarak hizmet vermektedir. Kış aylarında ziyaretçilerini içini ısıtmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip muazzam bir kış tatili yaşayabilirsiniz. Burada gönlünüzce kayak keyfi yapabilirsiniz.

Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Yedikuyular Kayak Merkezi, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesine bağlı, Ulutaş Mahallesinde bulunur. Maraş Şehir merkezine sadece 17 km uzaklıkta bulunur. Buraya Cumartesi ve Pazar günü saat 10.30’da Büyükşehir Belediyesi karşısındaki duraktan Belediye otobüslerine binip ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da özel aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here