Yeşilköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir?
Yeşilköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Yeşilköy Pazarı hakkındaki genel bilgileri ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Yeşilköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

12 bin metre karelik alana kurulan Yeşilköy Pazarı, gezilip görülmesi gereken bir semt pazarıdır. İstanbul genelinde toplam 358 tane semt pazarı bulunur. Bunlardan biri de Yeşilköy pazarıdır. Bu pazar, haftanın her çarşamba günü kurulur. Akşama kadar çok sayıda kişi buraya uğrayıp alışveriş yapar.

Yeşilköy Pazarı, halk arasında sosyete veya halk pazarı da denilmektedir. Bu pazarda her türden ürün bulabilirsiniz. Burada tekstil ürünleri, aksesuar, makyaj malzemeleri, dekorasyon ürünleri, Çeyiz eşyaları, giysi ve hediyelik eşyalar olmak üzere her türden ürün bulabilirsiniz. Fiyatlar ise oldukça uygundur.

Yeşilköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir?

Yeşilköy Pazarı, İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Florya – Yeşilköy arasında, Çiroz mevkisinde bulunur. Buraya ulaşmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak istiyorum.

Metrobüs ile; “İncirli” durağında inip önce Bakırköy Meydan’ına ulaşın burada Bakırköy–Yeşilköy minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Minibüs ile; Bakırköy Meydanında Bakırköy–Yeşilköy minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Metro ile; Yenikapı – Havalimanı metrosunun kullanarak “Bakırköy” istasyonunda inip  önce Bakırköy Meydan’ına ulaşın burada Bakırköy–Yeşilköy minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile; 73Y – BN1 – BN2 – BN3  numaralı otobüs hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi araç ile;  E5 üzerinden Bakırköy Meydanına ulaşın burada Yeşilköy tabelalarını takip ederek pazara ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here