Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde bulunan Yıldız Dağı Kayak Merkezi ile ilgili kısaca izlenimlerimi sunmak isterim. Bunun yanında Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulalım.

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan Yıldız Dağı Kayak Merkezi, 2010 yıllında hizmette açılmıştır. Sivas’ın Kuzeyinde bulunan Yıldız Dağı, 2 bin 552 metre yükseklikte bulunur. Burada hizmette açılan kayak merkezi kış mevsiminde bölgenin içini ısıtmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Kayak merkezi ile ilgili tüm hizmetler memnun vericidir. Buraya geldiğinizde siz de hak vereceksiniz. O zaman sömestre tatilinde çocuklarınızla birlikte buraya gelip gönlünüzce kayak keyfini yapın derim.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yakupoğlan Köyün sınırlarında bulunur. Buraya ulaşmak Yıldız Dağı Tur ve Sivas Aslan Turizm otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüsler Sivas kent merkezinde bulunan Kent Meydanı Tarihi Jandarma Binası Önünde kalkmaktadır. Kalkış saatleri ise şöyledir.

  • HAFTA İÇİN GİDİŞ: 09.30
  • HAFTA SONU GİDİŞ: 08.30 – 09.30 – 10.00
  • DÖNÜŞ SAATLERİ: 15.00 – 15.30 – 16.00

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Ücretleri

Yıldız Dağı Kayak Merkezi ücretleri zamana göre değişiklik göstermektedir. Her bir faaliyet için farklı ücretler ödenmektedir. Ücretlerin en güncel halini görmek için buraya tıklayınız.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Konaklama İmkanları

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde  sadece bir otel bulunmaktadır. Toplamda 38 odası bulunan Yenihan Otel, 110 yatak kapasiteli olup yaz kış hizmet vermektedir. Oldukça şık ve konforlu odalarında iyi bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here