Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi
Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi

Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da yer alan Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi, 22 Eylül 2017 tarihinde ziyarette açılan Afrika modern sanat eserlerine ayrılmış Dünya’nın en büyük müzesidir.

Londra temelli Heatherwick Studio tarafından tasarlanan Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi, eski bir yapıya kattığı dikkat çeken cephesi ve iç tasarımıyla oldukça ilginç bir sanat alanıdır. Bu müze aynı zamanda, Time dergisinin 2018 yılındaki dünyada mutlaka gezilip görülmesi gereken 12 yerden biridir.

Müze binası, 1990 yıllından berri kullanılmayan tarihi tahıl ambarıdır. Bu bina, farklı dekorasyonlar yapılarak hizmette açılmıştır. Toplamda 9500 metrekare alan kaplayan bu müze, 9 katta yayılmış durumdadır. Müze bünyesinde 80 sergi alanı, teras heykel bahçesi, büyük bir depo, kitapçı, restaurant, bar ve okuma odaları bulunuyor. Açıldığı günden berri başta Afrika ülkeleri olmak üzere çok sayıda ülke vatandaşı bu müzeyi ziyaret etmektedir. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin derim.

Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Zeitz Afrika Modern Sanat Müzesi, Güney Afrika’nın başkenti Cape Town şehrinde bulunur. Seul kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Seul Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Güney Kore’de Gezilecek 10 Yer
  3. Güney Kore Nerede?
  4. Güney Kore’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Güney Kore Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here