Zeugma Mozaik Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Zeugma Mozaik Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Gaziantep ili, Şehitkamil ilçe sınırında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, 9 Eylül 2011 tarihinde ziyarette açılan dünyanın en önemli tarihi müzelerinden biridir.

Bu müze, 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Burada gerek sergilenen eserler ve gerekse müzenin yapısal özelliği oldukça dikkat çekmektedir. Burada yaklaşık 2 bin yıllık mozaikler sergilenmektedir. Bu sergilenen mozaikler içinde en dikkat çekeni ise “Çingene Kızı” mozaiğidir.

Bu müze, mozaik ve arkeoloji müzeleriyle sergi ve konferans salonu olmak üzere 3 farklı bloktan oluşmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin. Bu müze ülkemiz tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Zeugma Mozaik Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde bulunur. Buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan otobüs ve dolmuşlar ile çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Zeugma Mozaik Müzesi,  yaz aylarında 08.00 – 18.30, kış sezonunda ise 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Müzeyi ziyaret etmek için 10 TL giriş ücreti ödemeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here