Abbey Kütüphanesi
Abbey Kütüphanesi

İsviçre’nin  St. Gallen şehrinde yer alan Abbey Kütüphanesi, mutlaka ziyaret edilmesi gereken dünyanın en eski kütüphanesidir. Burası 719 yıllında inşa edildiği tahmin edilmektedir.

İsviçre’nin bu şirin kentine yolunuz düşerse ilk ziyaret etmeniz gereken şüphesiz bu kütüphanedir. Burada el yazması kitaplardan tutunda mumyalara kadar çok sayıda yapıt bulunur. Burada yer alan bazı kitapların tarihi 7. yüzyılla dayanmaktadır. Kütüphane içerisinde yaklaşık 170 bin kitap bulunmaktadır. Bunun dışında burada 400 el yazıtı ve 2700 yıllık Schepenese isimli bir Mısır kadın mumyası bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde oldukça fantastik bir ortam ile karşılaşacaksınız.

Bu yapı, 1982-83 yıllarında Unesco Dünya Kültür mirası listesine alınmıştır. Oldukça muazzam bir yapıdır. Buraya yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Burayı ziyaret etmek için  Giriş kişi başı 12 CHF ücret ödemeniz gerekir.

Abbey Kütüphanesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Abbey Kütüphanesi, İsviçre’nin  St. Gallen şehrinde bulunur. Bu şehir  Zürih’e yaklaşık 50 dakika uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Zürih üzerinden buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsviçre’de Gezilecek 10 Yer
 3. İsviçre Nerede?
 4. İsviçre’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. İsviçre’deki bu köye taşınana 70 bin dolar verilecek
 7. Jet d’eau
 8. St. Ursen Cathedral
 9. Chillon Şatosu
 10. Şapel Köprüsü
 11. Titlis Köprüsü
 12. Basel Manastırı
 13. Santa Maria Degli Angioli Kilisesi
 14. Lucerne Aslan Heykeli
 15. Abbey Kütüphanesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz