Abuja'da Gezilecek 10 Yer
Abuja'da Gezilecek 10 Yer

186.987.563 toplam nüfusuyla Dünya’nın en kalabalık 7. büyük ülkesi Nijerya’nın başkenti Abuja’da gezilip görülecek 10 yer belirledik. Umarım beğenirsiniz. Sorularınız olursa yorum kısmında bize ulaştırın.

Aso Kayaları

Nijerya’nın başkenti Abuja’da yer alan Abuja Aso Kayaları, şehrin en önemli coğrafi turistik noktasıdır. Mostra eteklerinde 400 metre yükseklikte yer alan dev bir kayalıktır. Abujo şehri için sembolik bir yerdir. Bu kayalığın üstüne çıktığınızda şehrin bütün manzarasını görebiliyorsunuz. Bu kayalık etrafında ülkenin yönetim merkezleri bulunur.

Jabi Lake Mall

Abuja kent sınırlarında bulunan Jabi Gölü AVM, gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Burada bulunan göl, şehre çok ayrı bir renk katmaktadır. Bu göl üzerinde tekne turu atabilirsiniz. Ayrıca bu alışveriş merkezine gidip sevdiklerinize ve kendinize hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Magicland Abuja

Ulusal stadyuma çok yakın bir konumda bulunan Magicland Abuja veya eski ismiyle Wonderland, dinlenmek için kullanılan bir bahçedir. Burada her yaşa uygun oyun yerleri bulunmaktadır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip hem eğlenip hem de dinlenebilirsiniz.

Guarara Şelalesi

Nijerya’nın başkenti Abuja’da yer alan Guarara Şelalesi, gezilip görülmeye değer bir yerdir. Bu şelale oluşturmuş olduğu manzara oldukça dikkat çekicidir. Buraya yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte gelip bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Abuja Ulusal Camii

Nijerya’nın başkenti Abuja’da yer alan Abuja Ulusal Camii veya diğer adıyla Nijerya Ulusal Cami, 1984 yıllında inşa edilmiştir. Modern mimarisiyle görenlerin hayran kaldığı bu cami herkesin gezip görmesi gerekir. Müslüman olmayan turistler burayı gezmek için  namaz vakitleri dışında ziyaret etmesi gerekir.

Abuja Milenyum Parkı

Başkent Abuja’nın Maitama bölgesinde yer alan Abuja Milenyum Parkı, Ülkenin en büyük ulusal parkıdır. Park konum olarak başkanlık binasına yakın bir konumda bulunur. Park içerisinde birçok bitki ve hayvan türü bulunur. Buraya gelip muazzam manzara karşısında dinlenebilir veya sevdiklerinizle oturup saatlerce sohbet edebilirsiniz.

Abuja El Sanatları Köyü

Abuja şehrini gezip gördünüz. Artık dönme vakti geldi. Sanki bir şey unutunuz gibi değil mi? evet tam da düşündüğünüz gibi Sevdiklerinize hediye almayı unuttunuz. Burada ne satın alırım diyorsanız El sanatlar köyüne gidin. Burada Heykeller, kolyeler, Afrika maskları ve çeşitli kıyafetler satılmaktadır. Bu ürünlerin çoğu el emeği göz nurudur. Bu köyde ülkenin kültürel özelliklerini daha yakında tanıyabilirsiniz.

Ulusal Hristiyan Merkezi

Abuja şehir merkezinde yer alan Ulusal Hristiyan Merkezi, Nijerya’nın en önemli dini merkezlerinden biridir. Burası aynı zamanda Nijerya Milli Kilisesi olarak da bilinir. Tasarım olarak Neo-Gotik tarzda inşa edilmiştir. Üzerinde etkileyici çizimler bulunuyor. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Thought Pyramid Art Centre

Abuja kent merkezinde bulunan Düşünce Piramidi Sanat Merkezi, 2007 yıllında Jeff Ajueshi tarafından kurulmuştur. Bu sanat galerisi ülkenin önemli gözde merkezlerinden biridir. Burası modern ve çağdaş Afrika sanatını toplamak, korumak ve tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka sanat merkezini ziyaret edin.

10  Ulusal Çocuk Parkı Ve Hayvanat Bahçesi

Abuja’nın Asokoro bölgesinde bulunan Ulusal Çocuk Parkı Ve Hayvanat Bahçesi, çok sayıda hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Başta turistik develer olmak üzere Timsahlar, filler, zürafalar, maymunlar, kaplumbağalar, yaban kedileri ve zebralar olmak üzere birçok hayvan türü bulunur. Ayrıca küçük çocuklar için evcil hayvanlar bölümü bulunur. Çocukları buraya götürüp eğlendirebilirsiniz. Bu parka giriş ücretlidir.

Göz at;

  1. Abuja Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Nijerya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Nijerya Nerede?
  4. Nijerya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz