Adala Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Adala Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Manisa ili, Salihli ilçe sınırında yer alan Adala Köyü, Antik çağdan günümüze kadar uzanan 12 bin yıllık geçmişi ve volkanik coğrafi yapısı ile dikkat çeken harika turistik bir yerdir.

Gediz Nehrin kıyısında kurulan Adala Köyü, mutlaka ziyaret etmeniz gereke bir saklı cennettir. Burada muazzam doğal güzellikler bulunur. Köyün bakir doğası, uzayıp giden harika kanyonu, adeta durup beni çekin diye poz veren nehri ve asırlara uzanan tarihi oldukça insanlara hayranlık vermektedir.

Buraya sevdiklerinizle birlikte gelin bir kamp kurun, doğa içinde harika bir tatil keyfi yaşayın. Çınar ağaçları ve Şeftali ağaçları arasında huzurun resmini çizin. Buraya hangi mevsim gelirseniz gelin harika bir renk cümbüşüne şahit olursunuz. Ayrıca burada muazzam piknik alanları da bulunur. Sevdiklerinizle birlikte bu köyün tadını mutlaka çıkarın.

Buraya sevdiklerinizle birlikte geldiğinizde bunları yapmadan kesinlikle geri dönmeyiniz. Sizin burada yapmanız gerekenleri liste haline getirdim. Bunları yapıp dönerseniz tatilin keyfini almış olursunuz. İşte Adala köyünde yapılacaklar;

  1. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip kamp kurun.
  2. Uzayıp giden enfes kanyonda Trekking keyfi yaşayın.
  3. Durgun Nehir kenarında oturup doğanın sesini dinleyin.
  4. Yağmur zamanlarında gidip toprak kokusunu içinize çekin.
  5. Çınar ağaçların gölgesinde oturup piknik yapın.
  6. Burada yer alan İlk insan ayak izini görün.
  7. Adala beldesi ve Demirköprü arasında bulunan Kız Köprüsünü ziyaret edin.
  8. Köye yaklaşık 500 metre uzaklıkta yer alan Suuçtu şelalesini gezip görün.
  9. Bol bol doğa fotoğrafı çekin.
  10. Şeftali Festivaline katılın.

Adala Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Adala Köyü, Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı bir köydür. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Salihli ilçesine gelip burada 15 km daha yol aldıktan sonra köye ulaşabilirsiniz. Ya da İzmir otobüs terminalinden Demirci otobüsleriyle 1 saat 45 dakika, Salihli otobüs terminalinden yine Adala’ya sefer yapan minibüslerle 15 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz