Akkaya Travertenleri Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Bolu ili, Mudurnu ilçe sınırında bulunan Akkaya Travertenleri, Bolu’nun Pamuk kalesi olarak anılan 250 metre uzunluğunda bir doğa harikasıdır.

Buraya gelenler traverten havuzlarında serinlemek, Yeşil doğası içerisinde piknik yapmak ve dinlemek amacıyla her yıl çok sayıda kişi buraya akın eder. Ayrıca burada maden suyu bulunmaktadır. Akkaya’dan çıkan maden suyu  şişelenerek ziyaretçilere sunulmaktadır. Özetle Akkayalar Travertenleri  doğal yapısını koruyarak günümüze kadar ulaşmıştır. Beyazlar içinde muhteşem bir güzellik oluşturan Akkayalar Travertenleri görülmesi gereken yerlerdendir.

Akkaya Travertenleri Nerede?

Akkaya Travertenleri, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Çepni Köyünde bulunur. Bolu kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır.

Akkaya Travertenleri Nasıl Gidilir?

Bolu il merkezinden Mudurnu ilçesine giderken yol üzerinde bulunur. Buraya şahsi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Ya da Göynük ve Mudurnu ilçelerine giden minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akkaya Travertenleri Ziyaret Saatleri

Akkaya Travertenleri haftanın her günü ziyarete açıktır. Yaz aylarında 08:00-20:00, Kış sezonunda ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Akkaya Travertenler Giriş Ücreti

Akkaya Travertenleri girişi ücretlidir. Kişi başı 2 TL ücret alınmaktadır. Araba ile gelenler ise araba başı 10 TL gibi bir ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here