Akseki

Akseki Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akseki ilçesi Antalya merkezine 155 km uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya’da Akseki otobüsleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Akseki Gezilecek Yerler

Akseki ilçesinde üzüm ve incir üretim önemli yer tutmaktadır. Torosların üzerinde kurulu olan Akseki ilçesinde dağlarda bulunan kardelen çilekleri oldukça dikkat çekicidir.

Bu kardelen çiçekleri yerli ve yabancı turistlerin bu bölgeye çok sık gelmesini sağlamıştır. Yayla havasına sahip olan Akseki ilçesi tarihi evleri ile farklı bir güzellik oluşturuyor. Akseki ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Kartallı Mağara: Bağırcak Mağarası olarak da bilinen Kartallı Mağarası Akseki ilçesinde Kuyucak Beldesi yakınlarında bulunmaktadır.

Roma ve Bizans Döneminde yerleşim yeri olarak kullanıldığı düşünülen Kartallı Mağarasında resmi olarak arkeolojik çalışmalar yapılmamıştır. Mağarada bulunan bazı tarihi kalıntılar buranın yerleşim yeri olduğunu göstermektedir.

Düdencik Mağarası: Türkiye’nin bilinen en derin mağarası olan Düdencik Mağarası Akseki ilçesinde Beyşehir yolu üzerinde Cevizli Köyü yakınlarında bulunmaktadır.

330 metreden daha fazla derinliğe sahip Düdencik Mağarasına giriş zorlu olduğu için ekipman ile giriş yapılmaktadır.

Dipsiz Göl: Akseki ilçe merkezine 33 km uzaklıkta bulunan Sülek Yaylasında bulunmaktadır. Krater gölü olan Dipsiz Göl görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir.

Gölün masmavi suları ve üzerinde yer alan nilüfer çiçekleri ile harika bir görüntü oluşturuyor. Çevresi yemyeşil tabiatı ve rengarenk çiçekler ile çevrilidir.

Alabalık ve aynalı sazan gibi balıkların yaşadığı gölde olta ile balık tutabilirsiniz. Göl çok derin olduğu için yüzmek tehlikelidir. Bu muhteşem manzaraya karşı piknik yapabilirsiniz.

Çimi Yaylası: Her yıl Kardelen Şenliklerinin düzenlendiği Çimi Yaylası 2400 metre yüksekliktedir. Yemyeşil tabiata sahip yayla havasında yürüyüş yapabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Göz at ;

 1. Akseki Gezilecek Yerler
 2. Akseki Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Antalya Gezilecek Yerler
 4. Antalya’da Gezilecek 10 Yer
 5. Antalya Gece Hayatı
 6. Akdeniz Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
 7. Antalya Otelleri ve Antalya Otel Fiyatları
 8. Manavgat Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir
 9. Antalya Hayvanat Bahçesi
 10. Antalya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Antalya Balayı Otelleri ve Antalya Balayı Otel Fiyatları
 12. Antalya Merkezden Hava alanına nasıl gidilir, ulaşım
 13. Patara Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 14. Konyaaltı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 15. Antalya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 16. Kaleiçi Otelleri ve Kaleiçi Otel Fiyatları
Akseki Haritası
Akseki Nerede Hangi Şehirde
Akseki
Akseki Nasıl Gidilir

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz