Akyazı

Akyazı Sakarya ilin bağlı bir ilçedir. Akyazı ilçesi Sakarya il merkezine 32 km uzaklıkta yer almaktadır. Yeşil bir tabiata sahip Akyazı ilçesinde doğal güzelliğe sahip birçok yer bulunmaktadır. Akyazı ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Akyazı Gezilecek Yerler

Kuzuluk Kaplıcaları: Akyazı ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Kuzuluk Köyünde yer almaktadır. Selçuklular Döneminden beri kullanılan Kuzuluk Kaplıcaları şifalı sulara sahiptir.

Kaplıca suları romatizma, nevralji, kadın hastalıklarına, nefrit egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Kuzuluk Kaplıcalarının suyu içme olarak kullanıldığında ise mide, karaciğer, safra yolları hastalıkları ve şeker hastalığına iyi gelmektedir. Kuzuluk Kaplıcalarında tesisler bulunmaktadır.

Göz at ;

 1. Akyazı Gezilecek Yerler
 2. Akyazı Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Sakarya Gezilecek Yerler
 4. Sakarya’da Gezilecek 10 Yer
 5. Sakarya Gece Hayatı
 6. Sakarya Otelleri ve Sakarya Otel Fiyatları
 7. Sakarya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 8. Acarlar Longozu
 9. Poyrazlar Gölü
 10. Karasu Sahili
 11. Sakarya Gölkent
 12. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 13. Sakarya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 14. Sapanca Gölü
 15. Sapanca Nerede, Nasıl Gidilir
 16. Soğucak Şelalesi
 17. Sapanca Gece Hayatı
 18. Sapanca Otelleri ve Sapanca Otel Fiyatları

Ayrıca Kuzuluk Beldesinde yer alan otellerde termal tedavi merkezleri bulunmaktadır. Şifalı bir tatil için Kuzuluk Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Asar Tepe: Akyazı ilçesine bağlı olan Alaağaç ve Kuzuluk Beldesi ayrımında yer alan sarp bir kayadır. Asar Tepesinde bazı tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Aksar Tepesinde Kuzuluk ve Alaağaç Beldesini izleyebilirsiniz.

Sülüklü Göl: Akyazı ilçesinde yer alan Sülüklü Göl doğa harikası bir güzelliğe sahiptir. İlçenin gizli bir cenneti olan Sülüklü Göl harika manzarası ile ön plana çıkmaktadır. Sülüklü Göl kıyısında temiz havasında yürüyüş yapabilir ve harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Davlumbaz Yaylası: Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun Köyüne 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Sülüklü Gölün yakınında bulunan Davlumbaz Yaylasında gölün muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Tabiat harikası olan Davlumbaz Yaylasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Akyazı Nerede Haritası
Akyazı Sakarya
Akyazı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here