Alacahöyük Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, İç Anadolu Bölgesinde Çorum ili ,Alaca ilçe sınırında bulunan tarihi bir milli parktır. 1988 yıllında milli park ilan edilen Boğazköy Alacahöyük, 2,634 hektar genişliğindedir.

Bu parkta başta Hititlerin olmak üzere çok sayıda topluluk veya medeniyetin tarihi kalıntıları bulunmaktadır. Burada yapılan kazılarda çok sayıda tarihi kalıntıya rastlanmıştır.

Bu kalıntılar, Alacahöyük Müzesi ve Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse bu parkı mutlaka ziyaret edin.

Alacahöyük Milli Parkı Nerede?

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Alacahöyük Köyünde bulunur. Çorum il merkezine 87 km, Sungurlu ilçesine 26 km, Alaca ilçesine ise 15 km uzaklıkta bulunur.

Alacahöyük Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Çorum il merkezine 87 km, Sungurlu ilçesine 26 km, Alaca ilçesine ise 15 km uzaklıkta bulunan Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı’na ulaşım için şahsi aracınızla Ankara-Çorum karayolunu takip ederek ulaşabileceğiniz gibi Yozgat, tokat ve Çorum merkezden buraya gelen servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Alaca Gezilecek Yerler
 2. Alaca Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Alacahöyük Müzesi
 4. Alacahöyük Milli Parkı
 5. Çorum Gezilecek Yerler
 6. Çorum’da Gezilecek 10 Yer
 7. Çorum Gece Hayatı
 8. Çorum’un İlçeleri
 9. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Çorum Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Çorum Saat Kulesi
 12. Çorum Otelleri ve Çorum Otel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz