Alacahöyük Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Çorum ili, Alaca ilçe sınırında bulunan Alacahöyük Müzesi, ilk kez 1940 yıllında açılmıştır. Fakat 1892 yıllında yeni binasına taşınmıştır. Müze iki katlıdır.

Müze de Alacahöyük Ören yerinde elde edilen kazılarda elde edilen eserler burada sergilenmektedir. Tarihi kalıntılar dışında kültürü de sergilenmektedir. Burada sergilenen Eski Tunç Çağına ait 13 kral mezarı oldukça dikkat çekicidir. Buraya yolunuz düşerse bu müzeyi mutlaka ziyaret edin.

Alacahöyük Müzesi Nerede?

Alacahöyük Müzesi, Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Alacahöyük Köyünde bulunur. Çorum il merkezine 45 km, Sungurlu ilçesine 26 km, Boğazköy ilçesine 34 km, Alaca ilçesine ise 17 km uzaklıkta bulunur.

Alacahöyük Müzesi Nasıl Gidilir?

Çorum il merkezine 45 km, Sungurlu ilçesine 26 km, Boğazköy ilçesine 34 km, Alaca ilçesine ise 17 km uzaklıkta bulunan Alacahöyük Müzesi’ne ulaşım oldukça rahattır. Buraya tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Ya da Çorum kent merkezinden buraya gelen servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alacahöyük Müzesi Ziyaret Saatleri

Alacahöyük Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü açıktır. Burayı 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Alacahöyük Müzesi Giriş Ücreti

Alacahöyük Müzesi girişi ücretlidir. Burayı ziyaret etmek için 5 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Müze kartı sahipleri burayı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirler.

Göz at ;

 1. Alaca Gezilecek Yerler
 2. Alaca Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Alacahöyük Müzesi
 4. Alacahöyük Milli Parkı
 5. Çorum Gezilecek Yerler
 6. Çorum’da Gezilecek 10 Yer
 7. Çorum Gece Hayatı
 8. Çorum’un İlçeleri
 9. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Çorum Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Çorum Saat Kulesi
 12. Çorum Otelleri ve Çorum Otel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz