Ali Dağı Yeraltı Şehri Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Kayseri ili, Talas ilçe sınırında bulunan Ali Dağı Yeraltı Şehrin tarihi MS. 3. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Geniş bir alana sahip olan Sarnıç Yeraltı Şehri 2010 yılında ziyarete açılmıştır.

Bölgedeki tek sarnıçlı yer altı şehri olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle önemli bir yere sahiptir. Buraya her yıl çok sayıda kişi ziyaret etmek için uğrar. Bu yer altı şehri ve sarnıcı 1300 yıllık Bizans Dönemine ait olunduğu söylenmektedir. Kesinlikle gezilip görülmeye değer bir yer olduğunu düşünüyorum.

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri Nerede?

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri, Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Yukarı Mahallede yer almaktadır. Kayseri kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alır.

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri Nasıl Gidilir?

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri, Ali Dağı yolunda Komando Caddesi üzerinde bulunmaktadır.  Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman buraya turlarda düzenlenmektedir. Bu turlarla birlikte de gidebilirsiniz.

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri Ziyaret Saatleri

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri Giriş Ücreti

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri Giriş Ücreti 5 TL’dir. Burada müze kartı geçerli değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here