Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı küçük bir balıkçı kasabasıdır. Özellikle şehirde sıkılanlar için vazgeçilmez bir noktadır.

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı özellikle hafta sonu yada hafta içi hiç fark etmez sessiz sakin bir yer arayanların mekanıdır. Turistik ir balıkçı kasabası olması ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle hafta sonları tıklım tıklım turist dolan Anadolu Kavağı sahilinde bulunan balıkçı tekneleri, yemyeşil tepeleri ve boğaz manzaralı evleri ile huzur dolu bir görüntü veriyor.

Anadolu Kavağı

Ayrıca mahallenin Marmara Denizi ile Karadeniz’in bağlantı noktasına hakim bir noktada bulunan Doğu Roma döneminde kalma Yoros Kalesi Mahallenin turizm dayanağıdır. 800 yıllık bu kaleyi de görmelisiniz.

Anadolu Kavağı Yoros Kalesi

Artık şehrin gürültüsü ve iş stresinde sıkıldıysanız alın sevdiklerinizi yanınıza Anadolu Kavağına gelin burada biraz gezdikten sonra restoranlarda taze balık bulunmaktadır. Burada boğaza karşı balık yedikten sonra buranın meşhur waffle ve dondurmalarının tadına bakabilirsiniz.  Bunun dışında burada midye de çok meşhur ve isterseniz restaurantlarda, isterseniz de ayaküstü ekmek arası midye yiyebilirsiz. Ayrıca tepede konumlanan kaleyi ziyaret edin. Bol bol denizi seyredin enerji depolayıp öyle dönün. Tabi fotoğraf çekmeyi de unutmayın.

Anadolu Kavağı Nerede

Anadolu Kavağı Nasıl gidilir?

Anadolu Kavağı’na İETT Belediye Otobüsü ile Ulaşım: En ucuz ulaşım yolu belediye otobüsünü kullanmaktır.

Üsküdar-Anadolu Kavağı İETT Belediye Otobüsü ile Ulaşım: Üsküdar’dan kalkan 15 KÇ Çavuşbaşı – Üsküdar ve 15 ŞN Şenevler – Üsküdar hatlarına binerek, Kavacık Dörtyol durağında inerek 15A Kavacık- Anadolu Kavağı otobüsüne binerek Anadolu Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

Anadolu Kavağı İstanbul
Anadolu Kavağı Anadolu Kavağı Restaurant
Anadolu Kavağı Restaurants

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here