Ani Harabeleri Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Kars kentimizde bulunan Ani Harabeleri şehir merkezinden yaklaşık olarak 45 km mesafede bulunmasına rağmen çok rağbet gören tarihi yapıtlarımızdan birisidir.

Ani Harabeleri Nasıl Gidilir

Öncelikle Ani Harabelerine gitmek için her gün Kars kent merkezinde yer alan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı önünden sabah saat 09:00’da ve öğleden sonra 13:00’ta Belediye aracı kalkmaktadır. Tabi araca binmeden önce vaktiniz ve imkanınız varsa mutlaka aracın kalkıp kalmayacağını önceden sorun. Çünkü bazen kalkmayabiliyor. Aracın fiyatı ise öğrenci 10 lira, tam 14 liradır. Yolculuğunuz 45 dakika sürmekte olup, yolculuk sonunda aracın şoförü size 1.5 saat süre veriyor. Bu süre içinde harabeleri gezip hemen aracınıza dönmeniz gerekiyor. Ani harabelerine gitmek için ayrıca taksiyi de kullanabilirsiniz ancak pazarlık gücünüze göre 100-150 lira arasında bir ücret ile karşılaşmaya hazırlıklı olun.

Ani Giriş Ücreti

Ana harabelerine giriş ücreti ise 8 liradır. Müze kart geçerlidir ancak Müzekart özelliği gösteren Maximum kart sahipleri için cihaz olmadığından dolayı giriş ücretini vermek zorunda kalabiliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here