5. Brezilya

Tatile çıktığınız zaman gittiğiniz ülkede yaşayan insanların size karşı davranışlarını çoğu zaman tatilinizin iyi ya da kötü geçmesine sebep olmaktadır. Soğuk ve sürekli sıkıntılı davranan vatandaşlara sahip olan ülkeler olduğu gibi tam tersi olan, yani arkadaş canlısı ve olabildiğince sizi sıkmayan ve yardımcı olan vatandaşlara sahip ülkelerde bulunmaktadır. Sizler için en dost canlısı ülkelerin sıralamasını yaptık bakalım beğenecek misiniz.

20. Tayland
Tayland, özellikle Phuket ve Bangkok gibi büyük turizm merkezlerinin dışına çıktığınızda, çok hoş ve dostça bir ülkedir. Tayland’a genellikle “Gülümseyen insanların ülkesi” denir.

20. Tayland

19. İskoçya

Aksanları ve şakacı olmaları nedeniyle Avrupa’da insan canlısı nadir ülkelerden biri diyebiliriz.

19. İskoçya

18. İrlanda

İrlanda, dünyanın en güzel ülkelerinden biri ve uzun süredir kayıp arkadaşınızmış gibi sizi ağırlamaktan mutluluk duyacak eğlenceli ve cömert insanları ile bilinmektedir.

18. İrlanda

17. Yeni Zellanda

Cömert, çoğunlukla coşkulu doğası ve hayata yönelik olumlu tutumu ile ünlüdür.

17. Yeni Zellanda

16. İzlanda

İzlanda daha soğuk bir iklime sahip olabilir, ancak halkının sıcaklığı ve nefes kesici manzarası buzlu sıcaklıkları telafi etmektedir.

16. İzlanda

15. Kanada

Ülke vahşi sahillerden yükselen dağlara, çok sayıda yaban hayatı ve çok daha fazlası için muhteşem manzaralar sunmaktadır. Kanada insanları son derece nazik ve kibardırlar.

15. Kanada

14. Fas

Bu cazibeli egzotik ülke, zengin kültürü, büyüleyici tarihi, kozmopolit şehirleri ve muhteşem sahil şeridi ile ziyaretçilerini çekiyor. Fas, yabancılar için en davetkar ülkelerden birisidir.

14. Fas

13. Fiji

Fiji halkı ayrıca gezegendeki en sevimli insanlardan sayılıyor.

13. Fiji

12. Nepal

Nepal halkı çeşitli etnik gruplardan gelir ve birtakım farklı diller konuşurken en azından ortak bir hususu paylaşır: “gezegendeki en misafirperver insanlar”

12. Nepal

11. Laos

Gezginler sık sık Laos’u dünyanın en sıcak ülkeleri arasında sayarlar. Bu güney-doğu Asya ulusunda samimiyet sadece bir yaşam biçimidir. Nadiren yükseltilmiş bir ses duyarsınız ve buradaki herkes ülkesinin trajik tarihe rağmen çok kibardır.

11. Laos

10. Filipinler

Güney Çin Denizi tarafından ana karadaki Asya rotasına giren Filipinler, 7.000’den fazla adadan oluşuyor. Her zaman gülümseyip size yardımcı olmaya çalışırlar.

10. Filipinler

9. Makedonya

Bu muhteşem ülke sizi şaşırtacak. Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan arasında yer alan bu coğrafi ve kültürel ülke, cazibe merkezleriyle doludur. Halkının misafirperverliği ilk vardığınız andan itibaren kendini hissettirecektir.

9. Makedonya

8. Avusturya

Dünyanın en popüler tatil yerlerinden biri olan Avusturya, soğuk bir ülke olmasına rağmen yanlış bilinir. Avusturyalılar nezaketlerinden ve sokaktaki yabancıları genellikle tebrik etmeleriyle bilinirler.

8. Avusturya

7. Senegal

Senegal, dünyanın birçok ülkesine nazaran yabancı misafirlerine karşı çok hoşgörülü olan ve fakirliklerine rağmen onları iyi ağırlayan bir ülkedir.

7. Senegal

6. Portekiz

Portekiz; pastoral havası, güzel plajları, antik kaleleri ve fantastik Pena Sarayı’nın ev sahipliği yaptığı tüm Avrupa’nın en güzel kasabalarından biri olan Sintra gibi büyüleyici köyleri ile harika bir tatil beldesidir. Ancak bu ülkede nereye giderseniz gidin, yıl boyunca lezzetli Akdeniz mutfağı, her tür müzik ve dans festivalleri, nezaket ve ilgi göreceksiniz.

6. Portekiz

5. Brezilya

Brezilya Dünya genelinde sadece havasıyla değil aynı zamanda insanlarının sıcaklığıyla da ünlüdür. Efsanevi bozulmamış plajları, Amazon yağmur ormanı yolları ve yıllık Karnaval da dahil olmak üzere Brezilya’yı da ziyaret etmenin başka sebepleri de var.

5. Brezilya

4. Mısır

Her ne kadar darbelerle anılsa da, insanları yardımsever ve misafirperverdir.

4. Mısır

3. Şili

Güney Amerika’nın en misafirperver halkı olarak bilinmektedirler.

3. Şili

2. İran

İran’a gitmeden önce onlar hakkında ki tüm ön yargınızı kırın. Bu kadar misafirperver bir halk Dünyanın başka yerinde yok. İkinci sıraya almamızın nedeniyle birinci sırada ülkemiz var tabi ki. 🙂

2. İran

1. Türkiye

Türkiye, Dünyanın belkide en misafirperver ülkesidir. Şimdiye kadar gezdiğimiz hiç bir ülke, bizim ülkemiz vatandaşları kadar sıcak kanlı ve misafir canlısı değildir. Bakmayın siz ara sıra medya da kötüleyen haberlerin çıkmasına. Başka ülkelerin vatandaşlarının misafirperverliği iyi bilinmediği için bizimkinin kıymeti anlaşılmıyor. Hele özellikle Türkiye’nin doğu tarafına gelirseniz, gerçek anlamda misafirperverlik nasıl olur görürsünüz.

1. Türkiye

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here