Atakule Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara ili, Çankaya ilçe sınırında bulunan Atakule, 13 Ekim 1989 tarihinde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılışı gerçekleştiren Türkiye’nin ikinci seyir teraslı alışveriş merkezidir.

Ankara Atakule

Çankaya ilçesinde bulunan Atakule Botanik Parkı üstünde yer almaktadır. Atakule; Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka ziyaret ettiği yerlerdendir. Alışveriş merkezi olan Atakule üzerinde bulunan döner restoranlı kulesi ile dikkat çekmektedir. Atakule Ankara manzarası ile harika bir görünüm oluşturmaktadır. Önemli bir turizm mekanı olan Atakule’yi ziyaret edebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. 125 metre yükseliğinde bulunan alışveriş merkezin günümüzde teras kısmı kapalıdır.

Atakule Nerede?

Atakule, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Gazi Osman Paşa mahallesi, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunur. Çankaya ilçesinde bulunan Atakule Botanik Parkı üstünde yer almaktadır.

Atakule Nasıl Gidilir?

Atakule’ye Güvenpark’da otobüs durakları bulunur. Burada otobüslere binip gidebilirsiniz. Ya da burada yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz