Avrupa'nın En Güzel Şehirleri

Avrupa’ya her yıl dünyanın çeşitli yerlerinde milyonlarca turist akmaktadır. Avrupa’nın şehir yapısı, tarihi ve doğal güzellikleri turistleri buraya çekmektedir.  İşte Avrupa’da en çok tercih edilen ve çoğu kişiye göre de en güzel 10 şehri seçtik. Sizin de farklı bir fikriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

10-Saraybosna

Saraybosna

619.030 toplam nüfusuyla Bosna-Hersek’in başkenti ve en büyük kentidir. Tarihi ve doğal güzellikleri Avrupa’nın en güzel şehirlerden biridir.

9-Edinburgh

Edinburgh

1437 yıllından berri  İskoçya’nın başkentidir. Şehir 498.016 toplam nüfusu ile ülkenin en kalabalık 2. büyük şehridir. Kale ve Sarayları dikkat çekmektedir. Buraya yolunuz düşerse bu yapıları gezmeden dönmeyin.

8-Brüksel

Brüksel

Brüksel Belçika’nın başkentidir.  Aynı zamanda Avrupa’nın da başkentidir. Daha çok tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

7-Paris

Paris

Paris 10.925.231 toplam nüfusu ile Fransa’nın en kalabalık şehridir. Fransa’nın başkenti olan Paris’e her yıl yüz binlerce ziyaretçi gelmektedir. Burada buluna tarihi yapıları ve doğal güzellikler dikkat çekmektedir.

6-Kopenhag

Kopenhag

Kopenhag Danimarka’nın Başkentidir. Buraya her yıl binlerce insan gelir. Dünya’da en güvenilir yer olarak bilinir. Buraya gelen turistler çok iyi ağırlanmaktadır.

5-Budapeşte

Budapeşte

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Tuna nehrin iki yakasında bulunan Buda Ve Peşte şehirlerin birleşmesi ile oluşa bir şehirdir. Farklı şehir yapısı ile ve Zengin mutfağı ön plana çıkmayı başarmıştır.

4-Roma

Roma

Roma İtalya’nın Başkentidir. Toplam nüfusu 3.737.750’dur. Roma tarih boyunca birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Burada sayısız tarihi yapı bulunur. Bu şehir kesinlikle ziyaret edilmeli.

3-Amsterdam

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Fakat  hükümetin ve meclisin bulunduğu yer ülkenin batısında bulunan  Lahey’den yönetilir. Çiçekleri, Doğal parkları ve doğal alanları ile dikkat çekmektedir. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olmuştur. 

2-Berlin

Berlin

Berlin, Almanya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Berlin denilince akla birçok şey gelir. Öncelikle tarihi bir şehir olduğunu biliyoruz. Burada sayısız tarihi yapı bulunmaktadır. Yine bunun yanında birçok doğal güzellik bulunur. Berlin’de birçok  özel müzeler ve sanat galerileri ile dikkat çekmeyi başarmaktadır.

1-Venedik

Venedik herkesin hayal kurduğu bir şehirdir. İtalya’nın bu şehri sıra dışı güzelliği ile herkesi buraya çekmeyi başarmaktadır. Dünya’nın en güzel ve sıra dışı şehri olarak bilinmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here