Avustralya Nerede
Avustralya Nerede

Avustralya Nerede? – Avustralya Güney Yarım Kürede bulunan bir ada ülkesidir. Okyanusta bulunan Avustralya; Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer almaktadır. Güney Yarım kürenin en büyük ülkesi olan Avustralya tek bir adanın üzerinde yer almaktadır.

Avustralya Nerede?

Ülkenin hiçbir ülke ile karadan sınırı yoktur. Bir ada ülkesi olan Avustralya’nın çevresinde 8 bin ada bulunmaktadır. Avustralya dünyanın en büyük 6. ülkesi olma özelliğine sahiptir.

Göz at ;

  1. Canberra Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Avustralya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Avustralya Nerede?
  4. Avustralya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Alofi Gezi Rehberi

Avustralya’nın resmi dili İngilizcedir. Para birimi ise Avustralya dolarıdır. Kişi başı gelire göre Avustralya ülkesi dünyanın en zengin 5. ülkesi ve yaşam kalitesi olarak ise 2. ülkesi olma özelliğine sahiptir.

Avustralya’nın başkenti Canberra’dır. Topraklarının üçte ikisi çöl olan Avustralya’nın büyük bir kısmında ılıman iklim hâkimken kıtanın geri kalan kısmında ise tropikal bir iklim hâkimdir.

Ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri Melbourne, Canberra, Sydney ve Brisbane’dir. Avustralya vize isteyen ülkeler arasındadır. Türkiye’den Avustralya ülkesine uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here