gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Aydın denilince aklınıza hemen muhteşem ilçeleri, Harika bir Ege turu ve nüfusu 1 milyon fazla büyük bir şehir geldiğini biliyoruz.

Aydın 1.068.260 nüfusu ile Ülkemizin Ege Bölgesinde bulunan harika bir şehrimizdir. İl merkezine bağlı 17 ilçe bulunur. İlimiz tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan bir dokusu vardır. İlimizde gezilip görülecek birçok yer vardır. Ege Turuna çıktığınızda mutlaka uğramanız gereken bir ildir.

Aşağıda sizler için Aydın’da nereler gezilir, nereye gidilir diye tek tek yazdık. Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen “Aydın Gezilecek Yerler” ve “Aydın’da Gezilecek 10 Yer” isimli makalelerimize okuyunuz. Size ilham vereceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Aydın Gezilecek Yerler

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı : Toplu taşıma araçları ile ulaşım: Aydın il merkezine geldikten sonra Kuşadası ve Köse ilçelerine giden herhangi bir dolmuşa bininiz. İlçelerin birine ulaştıktan sonra Davutlar ve Güzelçamlı beldelerine giden dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nysa Antik Kenti : Toplu taşıma araçları ile ulaşım: Nysa antik kentine toplu taşıma yoluyla gidebilmek için ilk olarak Aydın terminalinden Sultanhisar ilçesine giden otobüs yada dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydın Müzesi : İl merkezinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir.

Kurşunlu Manastırı : Kuşadası ilçesinde yer alan Davutlar beldesine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Buraya Kuşadası merkezinde kalkan servislerle ulaşılabilir.

Altınkum Plajı : Didim ilçe merkezine 2 km uzaklıkta yer alan Altın Kum Plajı mavi bayrak ödülü alan bir plajdır. İlçe merkezden buraya yaya ya da toplu taşıma araçları kullanarak ulaşılabilir.

Kuşadası Milli Parkı : Kuşadası ilçe merkezine 28 km uzaklıkta yer almaktadır. Buraya giden servislerle veya toplu taşıma arçları ile ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here