Cunda Adası Nerede, Nasıl Gidilir

Balıkesir’in muazzam doğa güzellikleri ve tarihi yapılarıyla yıl boyunca çok sayıda turist çeken Ayvalık ilçesinden Ege Denizi üzerinde yer alan Cunda Ada’sına Nasıl Gidilir? Sorusuna cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası veya diğer ismiyle Alibey Adası, Ege Denizi üzerinde bulunmaktadır. Cunda Adası masmavi denizi, altın sarısı kumsalı ve etrafında yer alan küçücük adaları ile muhteşem bir güzellik oluşturmaktadır. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Buraya ulaşmak için ise birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları tek tek ele almak istiyorum. Şöyle ki;

Ayvalık ilçesinden Cunda(Alibey) Ada’sına Ulaşım

Ayvalık’tan Cunda adasına ulaşmak için eskide sadece deniz yolu ile ulaşım mümkün iken daha sonra yapılan Boğaz Köprüsüyle buraya karayolu ile de ulaşmak mümkün oldu. Buraya ulaşmak için;

 1. Buraya Belediye otobüsü ile ulaşmanız mümkündür. Buraya belediye otobüsleri 06:30-00:30 saatleri arasında ulaşım sağlanmaktadır.
 2. ”Sabah 07-00’dan aksam gece 01:00’a kadar Takis dolmuşlar bulunmaktadır. Bu taksi dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.
 3. Ayvalık merkezindeki taksi duraklarında taksiye binip buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yötem kolay ve fakat pahalı.
 4. Şahsi aracınızla  Ayvalık ilçesinden yaklaşık 8 kilometre yol giderek ve Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsü’nden geçerek Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz.
 5. Son olarak ise Ayvalık’ta kalkan teknelere binip ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Ayvalık Gezilecek Yerler
 2. Ayvalık Gece Hayatı
 3. Ayvalık Otelleri ve Ayvalık Otel Fiyatları
 4. Ayvalık’tan Cunda’ya Nasıl Gidilir?
 5. Midilli Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
 6. Ayvalık Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 7. Balıkesir Gezilecek Yerler
 8. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
 9. Balıkesir Gece Hayatı
 10. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
 12. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

2 YORUMLAR

 1. Her şey çok güzel anlatılmış lakin Cunda merkeze iki yoldan gidilir birincisi haritadaki gibi diğer güzergah ise boğaz köprüsünü geçtikten sonra yol iki ayrılır sağdan giderseniz (Mevlana Cad.) yeni yoldan ( Ayvalık manzaralı) aynı yere varmış olursunuz. Haritada bu güzergahda gösterilebilir diye düşünüyorum. Teşekkürler

  • Ahmet bey merhaba. Öncelikle faydalı ve güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Sizde çok güzel anlatmışsınız. Yorum yazma nezaketini gösterdiğiniz için teşekkürler.
   Sevgiler saygılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz