Aziziye Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir?

Erzurum ili, Aziziye ilçe sınırında bulunan Aziziye Kaplıcaları, Bölgemizin termal su kaynakları bakımında şehrin ve bölgenin önemli bir termal merkezidir.

Aziziye Kaplıcaları

Kış turizminde Palandöken olarak tanınan Erzurum ilçemiz, Termal turizminde ise Aziziye ilçesi kendini tanıtmayı başarmıştır. Aziziye de bulunan termal su kaynakların kalitesi bakımında Bölgede 1. Sıradadır. Türkiye de ise sayılı Termal kaynaklar arasındadır. Bu kaplıcalar Erzurum Hava alanına 5 km, Palandöken Kayak merkezine ise 15 km uzaklıktadır. İlçemizde bulunan kaplıca suları özellikle yaz mevsiminde büyük bir ilgi görülmektedir. Yerli yabancı birçok ziyaretçi buraya akın etmektedir. Sağlık bakanlığı tarafında tavsiye edilen bu kaplıcaların birçok hastalığa şifa olmaktadır. Burada konaklama imkanları da bulunur. 36 standart – 4 suit olmak üzere 40 oda 120 yatak kapasiteli otel bulunur.

Aziziye Kaplıcaları Nerede?

Aziziye Kaplıcaları, Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı  Ilıca Mahallesinde bulunur. Bu kaplıcalar Erzurum Hava alanına 5 km, Palandöken Kayak merkezine ise 15 km uzaklıktadır.

Aziziye Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Palandöken Kayak Merkezine 15 km uzaklıktadır. Hava alanına ise 5 km uzaklıktadır. Buraya ulaşım rahattır. ilimizin birçok noktasında buraya toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here