Balkanlarda Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi
Balkanlarda Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi

Kış sezonun başlamasıyla birlikte tatilciler kış tatili için yer aramaya başladılar. Bunun üzerine birde Sömestir tatili de yaklaşınca ister istemez herkes bütçesine göre bir tatil hayalini kurmaya başladı. Bilindiği üzere ülkemizde kayak merkezi olarak zengin bir yerdir. İsteyen olursa ülkemizdeki kayak merkezleri yazımıza burada ulaşabilir. Fakat bugün yönümüzü Balkanlara çevirdik. Biliyorsunuz ki Dünyanın en gözde kayak merkezleri Balkanlarda bulunur. İşte Biz de Balkanlarda bulunan en popüler 5 tanesini yazmaya karar verdik. Umarım beğenirsiniz. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarız. İşte o yerler…

1-Brezoviça Kayak Merkezi

Brezoviça Kayak Merkezi-Kosova
Brezoviça Kayak Merkezi-Kosova

Kosova’nın güneyinde bulunan  Brezoviça Kayak Merkezi, yılın üç mevsiminde kayak keyfi yapabiliyorsunuz. Yakın tarihte yapılan çalışmalarla Balkanların en modern ve en güzel kayak merkezi olarak bilinir. Buraya uygun fiyatta ve vizesiz bir şekilde gidebilirsiniz.

2-Mavrovo Kayak Merkezi

Mavrovo Kayak Merkezi-Makedonya
Mavrovo Kayak Merkezi-Makedonya

Makedonya’nın başkenti Üsküp’e yakın bir konumda bulunur. Yaklaşık 25 km’yi bulan pistleriyle her yıl çok sayıda kayak tutkunu buraya çekmeyi başarmaktadır. Buraya kış sezonunda sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

3-Kopaonik Kayak Merkezi

Kopaonik Kayak Merkezi-Sırbistan
Kopaonik Kayak Merkezi-Sırbistan

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Kopaonik Kayak Merkezi, her yıl çok sayıda kayak tutkunu buraya toplamaktadır. Özellikle son yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde oldukça popüler bir yer olmuştur. Sabah farklı gece farklı bir renkli hal almaktadır.

4-Zabljak Kayak Merkezi

Zabljak Kayak Merkezi-Karadağ
Zabljak Kayak Merkezi-Karadağ

Karadağ’da bulunan Zabljak Kayak Merkezi, Hem yetişkinler hem de çocuklar için pistler bulunmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için oldukça uygun bir yerdir. Buraya her yıl çok sayıda turist akmaktadır. Burada gece de kayak yapabiliyorsunuz. Kışın içinizi ısıtacak bir yer arıyorsanız burası sizin aradığınız yer olabilir. Karne hediyesi olarak çocuğunuza sürpriz yapıp buraya götürebilirsiniz.

5-Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi

Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi Bosna-Hersek
Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi Bosna-Hersek

Bosna-Hersek’in Başkenti Saray Bosna’da bulunan Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi, gezilip görülmeye değer bir yerdir. 2.066 metrelik zirvesiyle dikkat çekmektedir. Buraya her yıl dünyanın her yerinden insan akmaktadır. Kış sezonunda uygun fiyatta kayak keyfini burada yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz