Bangkok Gezi Rehberi

Bangkok Gezi Planı, Gezilecek Yerler ve Gece Hayatı Rehberi

 1. Hakkında Bilgi
 2. Günlük Gezi Planı
 3. Ulaşım
 4. Alışveriş
 5. Yeme İçme
 6. Nerede Kalınır
 7. Gece Hayatı
 8. Turlar
 9. Konsolosluklar
 10. Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgi

“Melekler Şehri” olarak bilinen Bangkok; Hareketli sokakları, bunaltıcı havası, egzotik çiçekleri ve tapınakları ile zıtlıkların mükemmel bir uyum sağlandığı turistik bir şehirdir. Bu şehir Tayland’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Bangkok ile ilgili daha fazla bilgiyi başlıklar halinde vermeye çalışalım. Şöyle ki;

Tarih: Bangkok, 1782’de Kral I. Rama tarafından kurulmuştur.  Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen şehridir. Şehir resmi olarak Bangkok ismi kullanılsa da halk arasında şehrin ismi Krung Thep (Melekler şehri) olarak bilinir.

Coğrafi Bilgiler: Asya’nın Güneyinde bulunan şehir Tayland Körfezin hemen yanı başında bulunur.

Nüfus: Bangkok şehri 2016 yıllı itibariyle toplam nüfusu 9.444.184’dır. Bu haliyle ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir.

İklimi: Bangkok şehrinde Tropikal Muson İklimi hakimdir. Ekvatora yakınlığı nedeniyle sıcaklık farklı fazla görülmez. Burada sıcak, nemli ve muson yağmurlarının etkili olduğu 3 iklim tipi görülür. Burada Kasım-Şubat arasında sıcak ve kuru bir iklime sahiptir. Mart-Mayıs arası sıcak ve nemli bir iklime sahipken, Haziran-Ekim arası  zamanda ise yağmurludur.

Ne zaman Gidilir: Buraya gitmek için en uygun zaman Kasım-Şubat arasıdır. Bu ara sezona serin sezon denilir.

Saat Farkı: Bangkok ile Türkiye arasında yaklaşık 4 saat zaman farkı vardır. Phuket saati Türkiye’den 4 saat ilerdedir.

Para Birimi: Tayland sınırları içinde bulunan Pattaya şehrinin para birimi Tayland Bahtı’dır. 1 Tayland Bahtı yaklaşık 0,104375173 Türk Lirası eder.

Resmi Dilli: Bangkok’un resmi dili Tayca’dır. Bunun dışında şehirde en çok Çince konuşmaktadır.

Vize Durumu: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Bangkok’a vizesiz giriş yapabilirler. Burada  30 gün boyunca vizesiz gezebilirsiniz.

Gezi Süresi: Bangkok, tapınakları ve hareketli sokakları ile görülmeye değer bir yerdir. Burada bulunan yerleri gezip tozmak için en az 3 günlük bir plan yapmanız gerekir.

Günlük Gezi Planı

1.Gün 

Büyük Saray (Grand Palace)

1782 yıllında inşa edilen bu saray uzun yıllar kraliyet sarayı olarak kullanılmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılan yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Buraya gelirken mutlaka elbiselerinize dikkat edin. Biraz kapalı ve bol elbiseler giyin. Yoksa içeri girmeye izin vermezler. Elbiseleriniz yoksa dahi burada elbise kiralayabiliyorsunuz.

Nasıl Gidilir: Buraya nehir yoluyla ulaşabileceğiniz gibi Tuk tuk veya taksi ile ulaşmak da mümkündür. Nehir üzerinde bulunan  turuncu bayraklı “express botlara”  binerseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: Na Phra Lan Rd, แขวงพระบรมมหาราชวัง Khet Phra Nakhon, Krung Thep Maha Nakhon 10200, Tayland

Telefon: +66 2 623 5500

Ücret: Kişi başı 500 Thb.

Wat Pho Tapınağı(Yatan Buda Heykeli)

16. yüzyıllın başında inşa edilen bu tapınak 46 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğinde bulunur. Heykelin pozisyonundan dolayı yatan buda heykeli ismini almıştır. Buda heykelin etrafında 108 hayırlı durumunu sergileyen 108 tane metal kase bulunur. Ziyaretçiler bu kaselerin içine bozuk atıp kendilerine şans getirmeyi düşünüyorlar. Bu tapınağın diğer bir önemli özelliği yaygın bir eğitim kurumu olmasıdır. Burası Thai Masajı’nın doğduğu yer olarak bilinir. Günümüzde halla masaj yapılır. Burada mutlaka masaj yaptırın.

Nasıl Gidilir: Buraya nehir yoluyla ulaşabileceğiniz gibi Tuk tuk veya taksi ile ulaşmak da mümkündür. Nehir üzerinde bulunan  turuncu bayraklı “express botlara”  binerseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: 2 Sanamchai Road, Grand Palace Subdistrict, Pranakorn District, Bangkok 10200, Tayland
Telefon: +66 2 225 9595
Giriş Ücreti: 100 Baht
Şafak Tapınağı (Wat Arun) 

17. yüzyıllda inşa edilen bu tapınak şehrin önemli simgelerinden biridir. Çin mimarisi ile inşa edilen bu yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 82 metre yüksekliğinde bulunan Wat Arun Tapınağın diğer ismi Praang’dır. Tepede bulunan tapınağı ziyaret edip şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: Nehir boyunca bulunan botlara binip buraya ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti: 50 Baht

Wat Phra Kaew(Zümrüt Tapınağı)

Grand Palace kompleksinin içinde bulunan bu yapı 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Ülkenin en kutsal yeri olarak kabul edilmektedir. 66 cm uzunluğunda bulunan tapınağı gün içerisinde çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Yine burada çok sayıda heykel bulunur. Görülmesi gereken bir yer diye düşünüyorum.

Nasıl Gidilir: Buraya nehir yoluyla ulaşabileceğiniz gibi Tuk tuk veya taksi ile ulaşmak da mümkündür. Nehir üzerinde bulunan  turuncu bayraklı “express botlara”  binerseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: Phra Borom Maha Ratchawang, Phra Nakhon, Bangkok 10200, Tayland

Telefon: +66 2 623 5500

Lumphini Park

1920’li yıllarında Kral VI. Rama tarafından kurulan parkı ziyaret etmelisiniz. Park içerisinde bulunan yapıları ziyaret edip dinlenebilirsiniz. Harika bir manzarası bulunuyor.

Nasıl Gidilir: Buraya metro ile ulaşabilirsiniz. MRT Metro Silom veya Lumphini İstasyonları parkın tam karşısında

Adres: 139/4 Thanon Witthayu, Khwaeng Lumphini, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Tayland

Telefon: +66 2 252 7006

Siam Square

Şehrin en popüler caddesi olarak bilinir. Burada çok sayıda alışveriş merkezi bulunur. Bizim taksim olarak düşünebilirsiniz. günün her saatti renkli ve hareketli olur.

Wat Suthat & The Giant Swing 

1807-1837 yılları arasında Kral 1. Rama tarafında inşa edilmiştir. Burada çok sayıda resim bulabilirsiniz. Yolunuz düşerse kesinlikle mimarisini görmelisiniz.

Nasıl Gidilir: Buraya Taksi veya tak-tuklarla ulaşabilirsiniz. Büyük Saray’ın yaklaşık 1 kilometre doğusunda bulunur.

Adres: 144 Bamrung Muang Rd, Khwaeng Wat Ratchabophit, Khet Phra Nakhon, Krung Thep Maha Nakhon 10200, Tayland

Telefon: +66 2 222 6935

Ziyaret Saatleri: Her gün 08: 30-21: 00 saatleri arasında açıktır.

Dusit Palace

1897-1901 yılları arasında inşa edilen bu yapı Kral 5. Rama’nın çıktığı Avrupa gezintisinde buralarda etkilendiği saraylarda esinlenerek yaptığı bir yapıdır. Günümüzde müze olarak kullanılan yapının bahçesinde Vimantek Tik Konağı, Abhiset Dusit ve Kraliyet Fil Müzesi bulunuyor.

Adres: Vajira Hospital 295 Ratchasima Rd, Dusit, Bangkok 10300, Thailand

Ücret:  Giriş 100 THB

Kanal Turu

Bilindiği üzere şehirde çok sayıda nehir ve kanal bulunur. Bu nehir ve kanal üzerinde bot turu yapabilirsiniz. Şehrin harika görüntüsünü su yolu üzerinde gezebilirsiniz. Burada iki kişilik bot turu yaklaşık 1000 Baht’dır.

2.Gün

Çin Mahallesi (Chinatown)  

Gündüz ayrı gece ayrı bir hareketlilik yaşanan bu mahalle kesinlikle görülmesi gerekir. Harika bir yer olup Çin’e gitmeden burada onların alışveriş tarzını ve kültünü görebilirsiniz. Ayrıca burada Çin malları satılmaktadır. Gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Nasıl Gidilir: Nehir boyunca bulunan botlara binip buraya ulaşabilirsiniz.

Altın Buda Heykeli (Wat Traimit) 

13. yüzyılda inşa edilen bu heykel 3 metre yükseklik ve 5 buçuk tonluk ağırlığa sahiptir. Dünya’nın en büyük saf altından buda heykeline ev sahipliği yapıyor. Hırsızlık olaylarına karşı 1955 yıllında Wat Traimit’e taşınmıştır. Fakat taşınırken yanlışlıkla kırılan heykel uzun zaman unutuldu. Fakat yakın tarihte tekrar eski konumuna kavuştu. Şuan en çok ziyaret edilen noktalardan biridir.

Nasıl Gidilir: Nehir boyunca bulunan botlara binip buraya ulaşabilirsiniz.

Adres: 661 Tri Mit Rd, Khwaeng Talat Noi, Khet Samphanthawong, Krung Thep Maha Nakhon 10100, Tayland

Ziyaret Saatleri: Her gün 09: 00-17: 00 saatleri arasında açıktır.

Jim Thompson’ın evi

Siam Center muhitine yakın bir konumda bulunan bu eve birçok turist ziyaret etmektedir. Jim Thompson kim derseniz 1967 yıllında Malezya gezisi sırasında kaybolan bir mimardır. Bu ev ona aittir. Günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Mimarın kişisel eşyaları ve sanat ürünleri sergilenmektedir. Ayrıca harika bir bahçesi bulunur. Evi tur eşliğinde gezebilirsiniz.

Nasıl Gidilir: BTS Ulusal Stadyum İstasyonu’ndan 1 numaralı çıkışa çıkıp sağdan Soi Kasemsan 2’ye dönün ve yürüyüşe devam edin sonuna kadar. Müze sol tarafta olacak.

Adres: พระราม 1 Khwaeng Wang Mai, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Tayland

Telefon: +66 2 216 7368

Ziyaret Saatleri: Her gün 09: 00-17: 00 (son rehberli tur saat 17: 00’de) ziyaretçilerine açıktır.

Ücret: Yetişkin 150 Baht, Çocuk: 100 Baht

Khaosan Road

Bangkok’un kalbi olarak bilinen bu yer, Tayland’ın eski şehir bölgesinde bulunur. Burada genelikle sırt çantalı gezginlerin buluşma noktası olarak bilinir. Bu bölgede dizilmiş barlar, hediyelik eşya dükkanları, sokak yemeği ve masaj salonları  bulunur.

Nasıl Gidilir: Buraya  tuk tuk veya taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bangkok Ulusal Müzesi 

Khaosan Road caddesi üzerinde bulunan müze 1782 yıllında inşa edilmiştir. İlk saray olarak inşa edilse de 1784 yıllında müzeye dönüştürülmüştür. Bu müze Güneydoğu Asya’nın en büyük ve en popüler müzesidir. Buraya kesinlikle uğramalısınız.

Nasıl Gidilir: Buraya taksi kiralayıp ulaşabilirsiniz.

Adres: Na Phrothat Road, near the Grand Palace

Tel: +66 (0) 2 215 8173

Ziyaret Saatleri: 09:00 – 16:00 (Çarşamba – Pazar) saatleri arasında ziyarete açıktır.

3.Gün

Chatuchak Pazarı (Chatuchak Market) 

Şehrin en popüler hafta sonu pazarıdır. Mobilyadan iç çamaşıra kadar her şeyi burada görebilirsiniz. Sadece hafta sonları açık olan bu pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Nasıl Gidilir: Khaosan yakınından 3 nolu otobüsle buraya ulaşabilirsiniz.

Yüzen Çarşılar (Floating Market)

Bangkok şehrinde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olup Kent kültünü daha yakında tanıma fırsatı sunmaktadır. Sabahın erken saatlerinde kurulan bu pazar gecenin geç saatlerine kadar açık kalmaktadır. Burada yöresel lezzetler, Meyve, Sebze ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Şehir ve çevresinde 5 yüzen çarşı bulunur. Bunların en popüler olanı Damnoen Saduak Floating Market. Film ve geziler konu olan bu market şehir merkezine 100 km uzaklıktadır. Buraya tur eşliğinde gezebilirsiniz. Bulunduğunuz otelde grup eşliğinde çıkıp akşam yine grup eşliğinde dönebilirsiniz.

Ulaşım

ŞEHİR İÇİ
Taksi Şehirde çok sayıda taksi bulunur. Bu taksilerle şehrin birçok noktasını gezebilirsiniz. Fakat taksimetreyi mutlaka açtırın.  Taksimetre ücreti 35 Baht’tan açılıyor. Şehir merkezinde en az 100 baht size mal olur. Birde taksi görevini gören taktukalar bulunur. Yine deniz taksi bulunur. Bunları da kullanabilirsiniz.
Metro Bangkok metrosu,  Hua Lamphong Tren İstasyonu ile Bang Sue Tren İstasyonu arasında çalışmaktadır. Ücretler genelde 15 baht’dan başlar.
Tramway Bangkok şehrinde tramvay hattı bulunmamaktadır.
Bisiklet Bangkok şehrinde bisiklet kullanımı oldukça yoğundur. Özellikle çok Motorsiklet bulunur.
Minibüs, Otobüs Şehir içi ulaşmınızda en ucuz hiç şüphesiz otobüs ve minibüslerdir. Burada 7-25 Baht arasında bir fiyat aralığında şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.
ŞEHİR DIŞI
Uçak Ülkemizden buraya haftanın her günü kesintisiz uçak seferi bulunmaktadır. Yaklaşık 9,5 saatlik yolculuktan sonra buraya ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi veya otobüs kullanabilirsiniz.
Otobüs Bangkok şehir merkezinde üç farklı otobüs terminali bulunur. Başta Tayland şehirleri olmak üzere buraya birçok şehirden otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.
Tren Tayland’ın dört bir tarafında Bangkok’a devlete ait demiryollarıyla ulaşım yapmak mümkündür.
Gemi Şehirde bulunan  kanal ve nehirler üzerinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Vapur ücretleri 9-22 Baht arasında fiyatları değişmektedir.
Araba Bangkok şehrinde araba veya bir jep kiralamak mümkündür. Yaklaşık 1000-1500 baht civarında bir araba kiralayıp şehri gezebilirsiniz.

Alışveriş

Asya’da alışveriş denilince akla ilk gelen yer şüphesiz Bangkok şehridir. Burada çok sayıda mağaza, alışveriş merkezi, dükkan ve yerel pazarlar bulunur. Özellikle Siam Meydanı ve çevresi alışveriş için gayet uygun yerlerdir. Yine belirli zamanlarda kurulan pazarlarda birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Peki burada ne satın alırım diyorsanız işte hazırladığımız liste:

 • Yöresel içecekler(Thai çayı, Thai kahvesi veya yasemin çayı)
 • Tropik meyveler( Guava, Jacfruit, Longan, Durian, Litchi, Mangkhut, Rambutan vb..)
 • Spa ürünleri(Tropik meyvelerden yapılmış sabun ya da vücut losyonları )
 • Thai İpeği
 • Thai el işçiliği ürünleri
 • Budda figürleri
 • Yerel El Sanat Ürünleri
 • Mücehver
 • Kelebek koleksiyonu
 • Baharatlar

Yeme İçme

Bangkok mutfağı son 50 yıldır dünya çapında isminde bahsetmeyi başarmıştır. Güneydoğu Asya’da yemek denilince akla direk Tayland mutfağı gelir. Özellikle pirinç ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır. Tayland yemeklerin dengesini baharatlar yardımı ile tatlı, acı, ekşi ve tuzlu olmaktadır. Yemeklerin olmazsa olmazı baharatlardır. Tropik meyveler dahi baharatlarla tüketilir. Burada özel soslarla bir çok yemek hazırlanır. Tabi şehirde sadece Tayland mutfağında bahsetmek haksızlık olur. Şehirde 50.000 restoran bulunur. Bu restoranlarda dünyanın bütün yemeklerini bulabilirsiniz. Ayrıca şehirde seyyar sokak satıcılarda meşhurdur. Tayland Yemekleri ülkemize göre daha ucuzdur. Şimdi  Tayland’a özgü yemekleri listeleyecek olursak şöyle ki;

 1. Sticky Rice with Mango
 2. Nam Tok Moo Salatası
 3. Tai Crepe
 4. Pad Thai
 5. Pla Pao
 6. Mango Salatası
 7. Pilav üstü ördek
 8. Hindistan Cevizi Dondurması
 9. Yöresel içecekler(Thai çayı, Thai kahvesi veya yasemin çayı)

Nerede Kalınır

Güney Doğu Asya’nın en lüks şehri olarak bilinen Bangkok kesinlikle gidip görüp gezmelisiniz. Şehir merkezinde ve dışında bulunan bölgelerde konaklamak için birçok seçenek bulunur. 5 yıldızlı otellerden tutun pansiyonlara kadar çok sayıda konaklama yeri bulabilirsiniz.

Bangkok Otelleri

Şehirde çok sayıda otel bulunur. Burada bulunan oteller gayet konforlu olup rahatlıkla kalabilirsiniz. Özellikle Amerika ve Avrupa’nın popüler otel zincirleri burada bulabilirsiniz. Yine otel dışında birçok hostel ve günübirlik ev bulunur.

Öneriler

Siam Meydanı, Sukhumvit ve Silom gibi bölgelerde konaklama için çok sayıda otel bulunur. Burada bulunan otellerde kalabilirsiniz.

Gece Hayatı

Bangkok gece hayatı ve gece eğlencesi denilince akla ilk olarak Khao San RoadSukhumvitSilom gibi bölgeler gelir. Bu bölgelerde çok sayıda Gece kulübü, Pub, Gay Barları ve Lezbiyen barı bulunur. Ayrıca şehrin her köşesinde masaj salonları bulunur. Güney Doğu Asya’nın en parlak ve en hareketli gece hayatın yaşandığı yerdir. Şehirde Thai kızların şovları çok ön plana çıkmaktadır. Neredeyse her gece mekanında bu şovlara rastlayabilirsiniz. Bangkok gece hayatı, gece eğlencesi ve gece mekanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz linki tıklayıp yazımızı okuyabilirsiniz. <<Bangkok Gece Hayatı

Turlar

Bangkok şehrinde birçok nehir ve kanal bulunur. Bunlar üzerinde tekne turu yapılmaktadır. Yaklaşık fiyatı  1000-1500 Tayland bahtı arasında değişen bir fiyatla şehirde tekne ile birçok yeri gezebilirsiniz. Yine otobüs turu ile şehirde birçok yeri gezebilirsiniz. Bunun dışında birçok tur düzenlenmektedir. Buraya ilk kez geliyorsanız mutlaka bir tura katılmanız gerekir.

Konsolosluklar

Telefon: +66-2-355 54 86
+66-2-355 54 87
Faks: +66-2-274 72 61
E-posta: embassy.bangkok@mfa.gov.tr
Büyükelçilik Posta adresi:
61-1, Soi Chat San, Sutthisan Road, Huay Kwang, 10310
Bangkok – Thailand
Görev Bölgesi
 • Tayland, Laos
Akredite ülkeler
 • Laos
 • Tayland
Çalışma Saatleri
 • Pazartesi – Cuma (09:00 -12:30 )(13:30 -18:00 )
Başvuru Kabul Saatleri :

Hafta içi hergün 09:15-12:30 .
Büyükelçiliğimiz ve Konsolosluk Şubemiz Tayland resmi tatillerinde kapalıdır. Konsolosluk İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi ve formlara “Bilgi Notları”ndan ulaşabilirsiniz.

Tatil Günleri

02.01.2017 03.01.2017 New Year’s Day

13.02.2017 Makha Bucha Day
06.04.2017 Chakri Day
13.04.2017 17.04.2017 Songkran Festival Day
05.05.2017 Coronation Day
10.05.2017 Wisakha Bucha Day
12.05.2017 Royal Ploughing Ceremony Day
10.07.2017 Asalha Bucha Day / Buddhist Lent Day
14.08.2017 Her Majesty the Queen’s Birthday
23.10.2017 King Chulalongkorn Day
05.12.2017 His Majesty King Bhumibol Adulyadej’s Birtday, National Day and National Father’s Day
11.12.2017 Constitution Day

Tayland’daki Başkonsolosluklar

Bağlı BirimlerKültür Tanıtma Müşavirliği

Telefon : (00603) 21644060

Faks : (00603) 21642030

e-Posta : turktourisminfo@gmail.com

Adres : M-W-2 Mezzanine Floor, West Wing, Rohas Perkasa No 9 Jalan P.Ramlee 50450 Kuala Lumpur, Malaysia

Silahlı Kuvvetler Ataşeliği

Telefon : +603-4252 9632

Faks : +603-4251 7514

e-Posta : asat.kualalumpur@tsk.tr

Adres : 118, Jalan U Thant, 55000 Kuala Lumpur, Malaysia

Ticaret Müşavirliği

Telefon : +66 2 274 7914

Faks : +66-2-274-7998

e-Posta : bangkok@ekonomi.gov.tr

Adres : 61/1 Soi Chatsan, Suthisan Road Huaykwang, Bangkok, 10310 Thailand

Web sitesi : +66-2-274 72 61

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Şehir merkezinde çok sayıda hayvan görebilirsiniz şaşırmayın. Belli bir süre sonra alışırsınız.
 2. Tuk tuklarla ulaşımda dikkatli olun. Onlar her şekilde sizden para koparmaya çalışacaklar.
 3. Burada nereye giderseniz gidin ilk başta pazarlık yapın ve indirebileceğiniz kadar indirin.
 4. Adada çok sayıda masaj yeri ve değişik tarzlarda barlar bulunur. Bunların çoğu cinsel içerikli yerlerdir. Dikkatli olun. Emin olmadan girmeyin. Özellikle go go barlar çok sayıda bulunur.
 5. Buraya ilk indiğinizde saatinizi 4 saat ileri alın.
 6. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı önceden yapın.
 7. Şehirde hırsızlık ve gaspçılığa karşı dikkatli olun.
 8. Yemeklerinde dikkatli olun. Size uygun olan yerlerde yiyin.
 9. Taksi şoförleri çoğu zaman İngilizce bilmez. Gideceğiniz yeri Tayca iyice ezberleyin ya da bir kağıda yazın. Çok zor durumda kalırsanız otelinizi arayın.
 10. Güzel bir planla adanın keyfini yaşayın.

Göz at ;

 1. Bangkok Gezilecek Yerler
 2. Bangkok Gece Hayatı
 3. Bangkok Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Tayland Nerede?
 5. Tayland Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Tayland Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. Tayland’ın En iyi 10 Tatil Köyü
 8. Tayland’ın En Popüler 25 Gezilecek Noktası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here