Barbados'da Gezilecek 10 Yer
Barbados'da Gezilecek 10 Yer

Küçük Antillerinin en doğusunda yer alan Barbados, yaklaşık 285 bin nüfusuyla Kuzey Amerika kıtasında bulunan bir ada ülkesidir.  Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçası olan Barbados ülkesinin batısında Windward adaları bulunmaktadır. 

Göz at ;

  1. Bridgetown Nerede
  2. Barbados Nerede?
  3. Barbados’un Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri

Atlas okyanusunda bulunan Barbados konumu ile Güney Amerika kıtasının bitişiğinde bulunmaktadır. Barbados Adası batıda Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada; güneybatıda Grenada; güneyde ise Trinidad Tobago ile komşudur. Muazzam plajları, bahçeleri ve tarihi yapıları ile göz kamaştıran Barbados ülkesine yolunuz düşerse gezip görmeniz gereken 10 yer belirledik. Umarım beğenirsiniz. İşte o yerler…

Holetown

Ülkenin batısında yer alan Holetown,  1600’lü yıllarda İngilizler tarafında kurulan bir şehirdir. Günümüzde bu şehir turistik bir yapısı olup yıl boyunca çok sayıda turist ağırlamaktadır. Burada yer alan şık ve konforlu otel villalar bölgeyi oldukça renkli hale getirmiştir. Buranın en popüler yanı ise harika plajlara sahip olmasıdır. Buraya yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Ülkenin ilk kilisesi olan James Parish Kilisesi ve Holetown Anıtını ziyaret edin. Tabi unutmadan her yıl şubat ayında yapılan Holetown Festivaline de katılın.

Hillaby Dağı

Yaklaşık deniz seviyesinden 340 metre yükseklikte yer alan Hillaby Dağı, Doğu Karayip Adaları’nın en yüksek dağı olarak bilinmektedir. Dağın zirvesinde yer alan  Aziz Andrew Kilisesi, harika üstü mimarisiyle bölgeye harika bir renk katmaktadır. Buraya yıl boyunca milyonlarca turist akın etmektedir. Sizin de yolunu buraya düşerse yemyeşil doğası ve nefes kesen manzarasıyla adından sıkça bahsedilen bu dağı mutlaka ziyaret edin derim.

Mary Kilisesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Bridgetown’da yer alan Mary Kilisesi, 1600’lü yıllarda inşa edilen tarihi bir kilisedir. Bu kilise, 1800’lü yıllarda yenilenip tekrar hizmette açılmıştır. Ülkenin en önemli dini yapılarından biridir. Mimarisi oldukça dikkat çekicidir. Buraya yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi uğrar. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim.

Flower Forest Park

Bloomsbury şehrinin Saint Joseph köyünde yer alan Flower Forest Park, Yaklaşık 200 bin kilometrekarelik alan kaplayan harika bir doğal parkıdır. Parkın içinde çok sayıda bitki türü bulunmaktadır. Burada yer alan çiçeklerin oluşturduğu manzara nefes kesen türdendir. Kartpostal karelerinden fırlamış izlenimi yaratan bu park, ülkede en çok ziyaret edilen alanlardan biridir. Buraya gelip huzurlu bir şekilde gezip dolaşıp dinlenebilir ve aynı zamanda harika fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz. Burası haftanın her günü 08.00 – 16.00 saatleri arasında ziyarette açıktır.

Harrison Mağarası

St. Thomas bölgesinde yer alan Harrison Mağarası (Harrison’s Cave),1981 yılında turistik olarak açılan ülkenin en güzel mağrasıdır. Mağara içerisinde  akarsular, şelaleler ve derin havuzlar bulunmaktadır. Mağaranın içerisini tramvay ile tur atıp sarkıt, dikit ve sütunlardan oluşan harika manzaralara şahit olacaksınız. Buraya yıl boyunca çok sayıda turist akın etmektedir. Bu ülkeye geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken doğal güzelliklerden biridir.

Andromeda Bahçeleri

Ülkenin Saint Joseph köyünde yer alan Andromeda Bahçeleri, yaklaşık 6 dönümlük alan üzerinde 1970 yılında ziyarette açılan bir botanik bahçesidir. Burada çeşitli tropikal ağaçlar ve farklı türdeki çiçekli ağaçların oluşturduğu harika bir doğal parkıdır. Parkın denize bakan yamacında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kütüphane, derslik, kafeterya ve hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Parkın nefes kesen bir manzarası bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya huzur bulmak için buraya gelmelisiniz.

Miami Plajı Barbados

Barbados’un Oistins kasabası yakınlarında yer alan Miami Plajı Barbados, mutlaka görülmesi gereken harika bir kumsaldır. Bu plaj, ülkenin en iyi plajlarından biri olup yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Masmavi denizi ve inci tanesi kumlarıyla görülmeye değer bir yerdir. Buraya gelip deniz, kum ve güneş eşliğinde harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca burada birçok eğlence alanı da bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir tatil imkanı için burayı tercih edin derim.

St Nicholas Abbey Konağı

St Nicholas Abbey Konağı, 1650-1660 yılları arasında Albay Benjamin Berringer tarafından inşa edilen bir konaktır. Bu konak, oldukça önemlidir. Çünkü bölgede Jakoben tarzı yapılan nadir yapılardan biridir. Ülkenin yedi harikasından biri olarak bilinen bu konak mutlaka görülmelidir. Konağın içerisinde çiftlik binaları, eski değirmeni ve harika bir bahçesi bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim.

Barbados Müzesi ve Tarih Derneği

Barbados’un başkenti ve en büyük şehri olan Bridgetown’da yer alan Barbados Müzesi ve Tarih Derneği, 1933 yılında ziyarette açılan bir müzedir. Müzede yaklaşık 500 bin eser sergilenmektedir. Ülkenin tarihini ve kültürünü merak edenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Müze haftanın yedi günü açık olup Pazartesiden cumartesiye 09:00 ile 17:00, Pazar günleri ise 14:00 ile 18:00 arasında ziyarette açıktır. Burayı ziyaret etmek için Yetişkinler – 20 $ Barbados Doları. 12 yaşından küçük çocuklar – 10 Barbados doları ücret ödemesi gerekir.

10  Folkestone Deniz Parkı ve Müzesi

Ülkenin batısında yer alan Folkestone Deniz Parkı ve Müzesi, 1967 yıllında batırılan bir gemiyle oluşturulan yapay bir park ve müzedir. Burada zamanla oluşan habitat, mercanlar, deniz kaplumbağaları ve diğer birçok deniz canlısı bulunmaktadır. Yine dalgıçlar için oldukça harika bir alandır. Buraya gelip parkı ve müzeyi gezip veya su altında dalış yapıp deniz altındaki diğer zenginlikleri keşfedebilirsiniz. Ülkede en çok ziyaret edilen noktalardan biridir.


Bunlar dışında Barbados hakkındaki genel bilgileri de liste halinde size sunmaya çalışacağız. Şöyle ki;
Barbados

Nüfus: 285.006

Başkent: Bridgetown

Resmi Dili: İngilizce

Para Birimi: Barbados doları

Bulunduğu Kıta: Kuzey Amerika

Kuruluş Tarihi: 30 Kasım 1966

Saat Farkı: Barbados’ta yerel saat Türkiye saatine göre 6 saat daha geridir.

Önemli Şehirleri: Bridgetown

Ne Zaman Gidilir:

Vize Durumu: Barbados Ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Barbados ülkesine Türkiye’den uçuşlar bulunmaktadır.

Barbados Nerede, Nasıl Gidilir?
Barbados Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here