Belçika Nerededir
Belçika Nerededir

Belçika Nerede? – Avrupa’nın Kuzey batısında yer alan Belçika Avrupa Birliğine üye olan bir ülkedir. Kuzey Deniz’in kıyısında yer alan Belçika Ülkesi batıda Fransa, doğuda Almanya, kuzeyde Hollanda ve güneydoğuda Lüksemburg ülkeleri ile sınır komşusudur.

Belçika Nerededir?

Yaklaşık 31.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Belçika nostaljik havaya sahip olan şehirleri, mimarisi ve tarihi yerleri ile dikkat çekmektedir.

Göz at ;

 1. Belçika’da Gezilecek 10 Yer
 2. Belçika Gezilecek Yerler
 3. Belçika Nerede?
 4. Belçika’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Brüksel Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 6. Brüksel Gezilecek Yerler
 7. Brüksel Gece Hayatı
 8. Brüksel’deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı
 9. Grand Place
 10. Menin Gate Memorial Ieper (Ypres)
 11. Anvers Merkez İstasyonu
 12. Tyne Cot Mezarlığı

Belçika ülkesinin başkenti Brüksel şehridir. Brüksel şehri Belçika’nın başkentinin yanı sıra Avrupa Birliği’nin de başkentliğini yapmaktadır. Ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri Brüksel, Bruges, Anvers, Ghent, Liege ve Mons’tur. Ülkenin para birimi Euro’dur.

Ülkenin Fransızca, Almanca ve Felemenkçe olmak üzere 3 tane resmi dili bulunmaktadır. Yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan Belçika’da çoğunlukla Felemenkler, Almanlar ve Fransızlar yaşamaktadır.

2007 yılında dünyanın en büyük 15. ticaret ülkesi seçilen Belçika doğal uyumlu şehirlere sahip olmasından dolayı en huzurlu ülke sıralamalarında ilk sıralarda yer almaktadır. Belçika Ülkesi vize isteyen ülkeler arasında bulunmaktadır. Belçika ülkesine Türkiye’den uçuşlar bulunmaktadır.

Belçika Nerededir
Belçika Nerededir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here