gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Belgrad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Sırbistan’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Sırpçada beyaz şehir anlamına gelen Belgrad Sırbistan’ın kuzeyinde yer alan büyük ve önemli bir şehirdir.

Belgrad Nerede

Belgrad kenti Panoniyen Ovası ve Balkanları birbirine bağlayan Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada bulunmaktadır. İstanbul ve Atinadan sonra en eski Avrupa yerleşimi Belgradta kurulmuştur. Köklü bir geçmişe sahip olan Belgrad gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir.

Göz at ;

  1. Belgrad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Belgrad Gezilecek Yerler
  3. Belgrad Otelleri ve Belgrad Otel Fiyatları
  4. Belgrad Gece Hayatı
  5. Novi Pazar Nerede, Nasıl Gidilir?
  6. Sırbistan’da Gezilecek 10 Yer
  7. Sırbistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. Sırbistan Nerede?
  9. Sırbistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır : Sava ve Danube Nehirlerinin birleşim alanında bulunan Belgrad Kalesi, dünyanın en büyük Ortodoks Kilisesi olarak bilinen Sava Katedrali, Sırp asıllı önemli bir bilim adamı olan Nikola Tesla anısına yapılan Nikola Tesla Müzesi, Cumhuriyet Meydanında yer alan Sırbistan Ulusal Müzesi, 1835 yılında inşa edilen bir Ortodoks Kilisesi olan St. Marks Kilisesi, Skadarlja Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı. Dört mevsimi yaşayan Belgrad kentini ziyaret etmek için en ideal zamanlar mayıs ve eylül ayları arasıdır.

Belgrad şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz