Beylerbeyi Sarayı

Günümüzde hala önemli bir yer olup yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. İstanbul gezilecek yerler listesine burayı da eklemelisiniz.

Beylerbeyi Sarayı

İstanbul Beylerbeyi Sarayı

Saray Sultan Abdülaziz tarafından 1860-1865 yıllarında inşa edilmiştir. Saray ilk yapıldığı zamanlar yazlık yani safiye yeri olarak ve yabancı misafirleri ağırlamak için kullanılmıştır. Hatta sarayda Fransa Kraliçesi Eugenie, Windsor Dükü gibi ünlüler konaklamıştır.

Beylerbeyi Sarayı Nerede Nasıl Gidilir

Sarayda bulunan her şey dikkat çekici olup görülmeye değerdir. Burada yapılan her noktası özen bir emek harcanmış. Sarkis Balyan tarafında tasarlanmış bu sarayda haremli ve selamlık olmak üzere iki hamam bulunur. Burada Barok tarzı görülmektedir. Sarayda 24 oda 2 hamam ve 1 banyo bulunur. Ahır Köşkü de 2. Mahmut zamanında buraya eklenmiştir. Bu köşk atlar için yapılmış gayet güzel bir yerdir.

Beylerbeyi Sarayı Hangi Şehirde

Günümüzde hala tıklım tıklım dolmaktadır. Pazartesi ve perşembe dışında her gün ziyarete açık olan Beylerbeyi Sarayının muhteşem görünüm şahit olabilir ve içinde bulunan kafeteryada çay içebilir ya da kahvaltı yapabilirsiniz. Yeşil ile mavinin ahenk ile dans ettiği Beylerbeyi Bahçesinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Beylerbeyi Sarayı Boğazdan Görünümü

Beylerbeyi Sarayı Nasıl Gidilir?

Beylerbeyi Sarayı’na gitmek için  Üsküdar yönüne giden her otobüs ya da araçla ulaşmak mümkündür.

Beylerbeyi Sarayı Nerede?

Beylerbeyi Mah. 34676 Üsküdar İstanbul

Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti

Beylerbeyi Sarayı Giriş ücreti tam: 20 tl, İndirimli: 10 tl.

Beylerbeyi Sarayı Nerede

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz