Gürkan Genç

9 Eylül 2012 tarihinden beridir Bisikletiyle Dünya turuna çıkan Gürkan Genç, aradan geçen 5 yıl sürede Türkiye’ye hiç dönmedi ve 2020 yılına kadar da dönmeyecek. Sizler için Türkiye’nin en önemli kaşif gezginlerinden birisi olan Gürkan Genç‘i tanımanıza yardımcı olacak 10 temel özelliğini sıralayalım dedik. (Facebook)

1İletişim fakültesi mezunu. Basketbol, Voleybol, Futbol, Snowboard, Su kayağı sporlarını yapıyor. İngilizcesi iyi, İspanyolcası orta seviyede.

2İlk seyahatini 1 yıl boyunca Nisan 2010 – Mart 2011 tarihleri arasında 12.500 km pedal çevirerek Türkiye (Orta ve Doğu Karadeniz) , Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, Güney Kore, Japonya arasında yaptı.

3“Gelecek için Pedalla” projesi kapsamında pek çok eğitim merkezinde deneyimlerini anlattı. Fotoğraf sergileri açıp, kısa filmler çekti.

4Bisikletçi yaşama destek olmak için Genç gezginlere bisiklet verdiği gibi, sayfasında sorularına doğru cevap verenler arasında çekiliş yapıp yabancı dil bursu veriyor.

5Bisikletiyle gezisi sırasında genelde yalnız sürüyor. Sadece dostlarıyla birlikte sürüyor.

6Neden Dünya Turu sorusuna bir gün öleceğim, her yeri gezip görmek lazım şeklinde cevap veriyor.

7Sponsor konusunda çok dertli!! O kısma hiç girmeyelim…

8Bekar mı? Evli mi? Evet evli ve her gittiği ülkede bir kaç eşi ve çocukları var!! Şaka tabi ki 🙂 Kendisi bekar.

9Bir günde genelde 20-24 km yol yapmakta. Şimdiye kadar en fazla 232 km yapmış.

102 defa Harici hard diskini çaldırmış, bir defa soyulmaya çalışılmış ve dayak yemiş, bir defada göğsüne silah dayanıp parasını istemiş adiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here