Bozkurt Denizli

Bozkurt Denizli iline bağlı bir ilçedir. Bozkurt ilçesi Denizli il merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğal güzelliğe sahip Bozkurt ilçesi doğal yerleri ile dikkat çekmektedir. Bozkurt ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Karakısık Kanyonu: Bozkurt ilçesine bağlı İnceler Kasabasına 7 km uzaklıkta ormanlık alanda Emir Çayının doğduğu bölgede yer almaktadır. Saklı bir güzellik olan Karakısık kanyonu ihtişamlı güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir. Karakısık Kanyonu içinde yürüyüş yapabilir ve doğal güzelliğini görebilirsiniz. Karakısık Kanyonu gezmek için en uygun zaman ağustos ve eylül aylardır. Çünkü bu aylar dışında su debisi fazla olmakta ve yürüyüş için zor olmaktadır. Doğal güzelliği ile dikkat çeken Karakısık Kanyonunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bozkurt Karakısık Kanyonu

Karagöl: Bozkurt ilçe merkezine bağlı Çambaşı Köyünün güney batısında ormanlık alan içinde yer almaktadır. Yağmur suları ile beslenen Karagöl’ün suları temmuz ayında tamamen çekilmektedir. Ekim ve Kasım ayında sularını tekrar kazanan Karagöl çevresinde çok sayıda karaçam ağaçları bulunmaktadır. Anıt karaçam ağaçları ile çevrili Karagöl’ü ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bozkurt Karagöl

Gurbet Çeşmesi Mesire Yeri: Bozkurt ilçesine bağlı Mecidiye Köyüne 1 km uzaklıkta yol üzerinde yer almaktadır. Kurban Mesire yeri olarak da anılan Gurbet çeşmesi mesire yeri içinde bulunan ve yılın 12 ayı sürekli akan iki çeşmeden adını almıştır. Ağaçlar ile kaplı yeşil bir doğaya ve temiz bir havaya sahip olan Gurbet Çeşmesi piknik yapmak isteyenlerin ve hafta sonu dinlenmek isteyenlerin uğrak yeridir.

Bozkurt Denizli Nerede Nasıl Gidilir
Bozkurt Denizli
Gurbet Çeşmesi Mesire Yeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz