gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Brüksel Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Brüksel Batı Avrupa ülkesi olan Belçika’nın başkentidir. Brüksel ülkenin en büyük ve en kalabalık kentidir.

Brüksel Nerede

Senne ırmağı üzerinde yer alan Brüksel Atlas Okyanusu kıyısında bulunmaktadır. Avrupa Birliği ve NATO ile ilgili birçok kurumu içinde barındıran Brüksel; Avrupa Birliği ve Avrupa başkenti olarak da bilinmektedir.

Göz at ;

 1. Belçika’da Gezilecek 10 Yer
 2. Belçika Gezilecek Yerler
 3. Belçika Nerede?
 4. Belçika’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Brüksel Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 6. Brüksel Gezilecek Yerler
 7. Brüksel Gece Hayatı
 8. Brüksel’deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı
 9. Grand Place
 10. Menin Gate Memorial Ieper (Ypres)
 11. Anvers Merkez İstasyonu
 12. Tyne Cot Mezarlığı

Köklü bir geçmişe sahip olan Brüksel önemli tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Brüksel kentinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır.

Kent genelinde gezilecek başlıca yerler; Avrupa’nın en önemli ve en hareketli meydanlarından biri olan barok gotik gibi çeşitli mimari tarzlardaki tarihi dokusu ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Grand Place Meydanı, 1953 yılında Brüksel’de düzenlenen Expo dünya fuarı için inşa edilen Atomium, 1881 yılında Belçika’nın özgürlüğün 50. yıl şerefine yapılmış olan bünyesinde bahçeler, göller, şelaleler ve değerli eserlerin bulunduğu Cinquantenaire Parkı, geçmişi 8. Yüzyıla dayanan Brüksel’in en ünlü dini yapısı olan Aziz Michael ve Aziz Gudula Katedrali, Belçika Güzel Sanatlar Kraliyet Müzesidir.

Brüksel kentinde iki hava alanı bulunmaktadır. Brüksel’e İstanbul ve Antalya’dan direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here