gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dünya üzerinde birçok şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerin neredeyse hepsinde bir müze bulunmaktadır. Zaten gezginlerin ilk uğradıkları yerlerden biri de hiç şüphesiz müzelerdir. Ülkelerin tarihi, sanatı ve kültürleri hakkında bilgi edinmek için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Fakat bazı ülkelerde çok tuhaf ve ilginç müzeler bulunmaktadır. Şimdi Avrupa ülkesi Fransa’da yer alan ilginç bir müzeyi anlatacağım size. Şöyle ki;

Avrupa’nın önemli ülkesi Fransa’nın başkenti Paris’te oldukça ilginç bir müze bulunmaktadır. Bu müzenin ismi Palais de Tokyo Müzesi’dir. Bu müze 5 Mayıs 2018 tarihinde ziyarette açıldı. Fakat oldukça ilginç ve tuhaf bir kuralı bulunuyor. Çünkü bu müzeyi ziyaret etmek için soyunup çıplak olarak girmeniz gerekiyor.

Nisan 2018 tarihinde bu müze yetkilileri basına şöyle bir açıklama yapmıştı; ”yeni sergilerini sanatseverlerin çıplak gezebileceğini açıklamıştı.” Oldukça tuhaf ve çok kişi tarafından da tepki ile karşılanmıştı. Fakat 5 Mayıs 2018 tarihinde açılışına oldukça az kişi katıldı. Bunlar çıplak olarak mı katıldılar sorunuzu duyar gibiyim evet bunlar çıplak olarak müze sergisini ziyaret ettiler. Fakat bu müzeyi ziyaret eden 5 kişi ülkede yer alan Paris Çıplaklar Derneği üyeleriydi. Zaten müze sergisini de bu dernek ile birlikte gerçekleştirmiştir.

Bu müzeye açıldığından berri ziyaretçi sayısı oldukça az olsa da müze yetkilileri önümüzdeki günlerde bu sayının artacağını düşünüyorlar. Bu müzeyi ziyaret etmek için oldukça cesaretli ve sanatsever olmak gerekir. Buraya yolunuz düşerse ve böyle bir kuralı yerine getireceğinize inanıyorsanız bu ilginç sergiyi ziyaret edin derim.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here