Bursa Otelleri ve Bursa Otel Fiyatları

Marmara bölgemizin gözde şehirlerinden biri olan Bursa’nın Otelleri ve Otel fiyatları hakkında bir yazı kaleme aldık. Umarım beğenirsiniz. Sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Bursa Otelleri

Bursa 2.901.396 Nüfusu ile Marmara bölgemizin en kalabalık 2. şehri Ülkemizin ise en kalabalık 4. şehridir. İlimize bağlı 17 ilçe bulunur. Bursa sanayi, turizm,  Ticaret ve tarım kenti olarak bilinir.

Göz at ;

 1. Bursa Gezilecek Yerler
 2. Bursa Gece Hayatı
 3. Bursa’da Gezilecek 10 Yer
 4. Bursa Hayvanat Bahçesi
 5. Timsah Arena Stadyumu Nerede
 6. Bursa Otelleri ve Bursa Otel Fiyatları
 7. Bursa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 8. Bursa’dan İznik’e Nasıl Gidilir, Ulaşım
 9. Bursa Su Oyunları Parkı
 10. Bursa Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 11. Türkiye’nin En İyi 10 Kayak Merkezi
 12. İznik Otelleri ve İznik Otel Fiyatları
 13. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer
 14. Türkiye’nin En Turistik 10 Şehri
 15. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

İlimizde gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunur. yemekleri, havası ve tarihi yapıları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Buraya gelen turistler konaklama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler.

Burada konaklamak için çok sayıda farklı alternatifler bulunur. Herkesin bütçesine göre konaklayacağı bir yer mutlaka vardır. Fakat size tavsiyem buraya gitmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem daha uygun fiyatta getirirsiniz.

Hem de işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Şimdi Bursa ilimizde bulunan bazı konaklama yerlerini size tavsiye edeceğiz. Bunların içinde ilk beş tanesi lüks kategorinden son beş tanesi ise daha uygun fiyatta olan otellerdir. İşte o liste…

Bursa Otel Fiyatları

Bursa’da bulunan en lüks ve en pahalı oteller Uludağ’da bulunur. Onları ayrıntılı bir şekilde yazdık isteyen olursa burada okuyabilir. Biz şimdi daha çok Bursa’nın diğer bölgelerinde bulunan otelleri yazmaya karar verdik. Şöyle ki;

1-Villa Lake Paradise: Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Gölyaka Mahallesinde bulunur. Bulunduğu konum itibariyle İznik Gölün harika manzarasıyla göz kamaştırmaktadır. Burası her yıl çok sayıda yerli ve yabancı konuk ağırlamaktadır. Burada konaklamak için gecelik 600-1000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Sheraton Bursa Hotel: Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi Akpınar Caddesi üzerinde bulunur. Otelin içinde tam donanımlı spa, açık yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu bulunur. 5 yıldızlı bu otel birçok tarihi yapıya da yakındır. Burada konaklamak için gecelik 440-700 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Kervansaray Termal Otel: Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Çekirge Semtinde bulunur. Çekirge Meydanına oldukça yakın bulunan otel, her yıl çok sayıda kişiyi ağırlamaktadır. Şık ve konforlu bu otelde konaklamak için gecelik 420-600 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-Marigold Termal Otel: Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Çekirge Semtinde bulunur. Otel, Tam donanımlı bir SPA merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelip iş ve gezi seyahatinizde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 360-600 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-Gökkuşağı Evleri: Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Görükle beldesinde bulunur. Mekanın bulunduğu konum itibariyle harika bir manzaraya sahiptir. Ev sıcaklığında harika bir tatil burada yapabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 350-500 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Şimdi ise daha uygun fiyatta bulunan otel önerilerimize bakalım.

1-Onuncu Köy Hotel Bursa: Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Meydancık Mahallesinde bulunur.  Bursa merkezinde bulunur. Bursa Ulu Cami’ye yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Buraya şehrin bütün noktalarına çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada sevdiklerinizle uygun bir fiyatta konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 100-200 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Tirilye Şehzade Butik Otel: Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Beldesinde bulunur.  En yakın plaja yaklaşık 100 metre uzaklıktadır. Otelin muhteşem bir terası birde manzarası bulunur. Burada sevdiklerinizle gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 120-210 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Balam Residence: Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Alemdar Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde bulunur. Bulunduğu konum itibariyle sıkça tercih edilmektedir. Burada konaklamak için gecelik 130-240 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-İznik Askania: Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Boyalıca Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunur. Dört mevsim boyunca İznik Gölün farklı renklerine şahit olmaktadır. Gölün oluşturmuş olduğu harika manzaralarla size huzur sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik 150-250 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-Setbaşı Hotel: Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Kurtoğlu Mahallesi Gökdere Bulvarı üzerinde bulunur. Bursa merkeze oldukça yakındır. Bu nedenle sıkça tercih edilmektedir. Oldukça iyi hizmet verene bu otelde konaklamak için gecelik 140-250 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Bunlar dışında Bursa’nın Osmangazi, Orhangazi, Yıldırım, İznik, Nilüfer ilçeri; Heykel, Çekirge, Tirilye, Beşevler, Ataevler ve Heykel semtlerinde konaklayabilirsiniz. 2015 yıllında yapılan bir araştırmaya göre Dünya’nın en yaşanılır şehirleri hangileridir? Bu yarışmada Bursa ilimiz Dünya’da 48. sıraya girmiştir. Türkiye sıralamasında ise 1. sırada yerini almıştır. Bu nedenle harika bir  şehir olup gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here